Meropa

Je to normální?

Dobrý den, chodím na obyčejnou základní školu do 8. třídy, a více než polovina mých spolužáků kouří a pije alkohol.
Je to normální? Vy co máte děti, jste si jisti že víte co Vaše děti dělají?
Moji rodiče se vždy zajímají co dělám a jaké mám zájmy, a kouření naprosto nepřipadá v úvahu! Naprosto nechápu jak někomu mohou rodiče dovolit kouření, nebo to přehlédnout.
Tak kdo je divný?

P.S. ke kouření se nechystám, nemusíte mě varovat…

Nejlepší odpověď
MacChill

Je pravda že v tomto věku už někteří pohrdají alkoholem a někdy i cigaretami… Občas se takových sejde více + ty kteří pijou a kouří nebo to aspoň předstírají aby zapadli do kolektivu. Věřim že v takové společnosti lidí se nemusíš cítit úplně nejlíp, ale v dnešní době to není nijak zvláštní…

Další odpovědi
lexx

Zcela normální to není nehledě k tomu kde na to berou peníze ? nejlevnější cigára jsou za 60.-Kč a o pití darmo mluvit…kdo jim prodá láhev, například ? snad dnes děcka dříve dospívají nebo co ? my jsme začali chodit na pivo těsně před maturitou, 1–2× za měsíc.

Alesh

Podle stylu psaní bych řekl, že tohle nepsala osoba chodící do 8. třídy ZŠ, přijde mi že je to osoba starší.
Divné to není, což ještě neznamená, že je to správné. To rozhodně není. A čím tohle vzniká? Já si myslím, že je tímto:
Existuje představa o ideálním věku, je to někde mezi 18 a 30 lety. A skoro každý, kdo je mimo tento ideální věk, má větší či menší tendenci nějak se tomuto věku přibližovat a dělat určité činnosti, které považuje za pro tento věk typické. Děti kouří, chlastají, pak si vypěstují nesmyslné závislosti a když se dostanou do ideálního věku, tak mnohdá spláčou nad „výdělkem“. Každý svého štěstí strůjcem.

anonym

Alesh- lahodí tato otázka oku, ale na podrobné prozkoumání se odhalí cca. 5 nenapsaných čárek. Dle mého může chodit do 8. třídy.

Chodím do 9. třídy a v 8. třídě také půlka lidí kouřila a pila alkohol i ve škole a to chodím na tu nejpřísnější v okolí. Dle mého je to normální V DNEŠNÍ DOBĚ!!!

eLx

Drap: To jsou kecy. V týhle době se právě nic neupevňuje. Je to puberta, tim projdeš a jdeš dál. Vzorce chování – nejdůležitější – se ti upevňujou cca do 6ti let života. Pak už to neni nic, na co by sis nemohl navyknout v jakymkoli věku.

Lexx: Láhev jim prodaj třeba čongové ve večerce.

A autorovi otázky: O co ti jde? Chceš aby tě tu lidi chválili a nadávali s tebou na tuhle dobu? Chceš slyšet, že jsi individualita a oběť společnosti? Že máš silnou vůli a tak dále? V týhle době je to normální. Když teď budeš chlastat, neznamená to, že budeš za x let trocha. Když začneš kouřit, pravděpodobně si navykneš. No a? Podle mě dostáváš ve škole kotel a tady si chceš nechat potvrdit svoje názory, jako většina těch, co pokládaj podobný otázky.

A abych odpověděl přímo na otázku. Normální = běžné? Pak ano, je to běžné. Jestli je to správně? Nevim. Je mi to celkem jedno.

Drap

Bohužel......­.v této době se právě upevňují všechny životní návyky.......­.......taky je to na spoustě cca 20-ti letých vidět, že někde asi nebyla přísná ruka