Je to normální?

Po dlouhé době, asi po 15 letech jsem se rozhodl, že využiji služby Českých drah. Nastoupil do rychlíku ve směru Praha – Cheb do prázdného kupé se svým psem asi14kg, kterého jsem posadil na dečku, aby náhodou nepošpinil sedadlo. Kupé sice bylo vytopeno, ale protože okénko nedoléhalo, tak za jízdy v kupé pěkně sněžilo a na okně se tvořily závěje. Příchodivší paní průvodčí mi ihned připomněla, že podle provozního řádu nesmí pes sedět na sedadle.Psa jsem ihned sundal na špinavou podlahu a zeptal se, zda může do rychlíku Českých drah padat sníh.Na to mi neodpověděla a připomněla mi opakovaně její výtku. Předpokládám, že dalších 15 roků vlakem nepojedu.

Odpovědi
standa

Stručná odpověď zní bohužel JE TO NORMÁLNÍ.

Další komentáře o financování a hospodaření ČD by byly moc filozofické a nechám si je proto od cesty…

A pokud se chcte trpce pousmát mrkněte na podobnou otázku, na kterou odkazuji níže ve zdroji.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zavirani-dveri-u-vlaku

panenka

pokud vám na zmíněnou vaši otázku nedá odpověd průvodčí obratte se ve stanici na české dráhy řeknite jim váš problem nenechte se odbit a odpověd by jste měl dostat

LuciJe

Bohužel nelze než souhlasit s tím, že u českých drah to normální je. Zažila jsem už i situaci, při které se průvodčí domáhala dodržení neexistujících předpisů a hrozila vysazením z vlaku.

Nuk nuk

Jak říká jeden můj známý, normální to není, ale je to běžné.

Co se týče psa, pokud cestujete takto zřídka, je dobré si pročíst řád ČD, už proto, abyste věděl, co pes skutečně může a nemůže a předešel tak zbytečným dohadům.

A ohledně špatně těsnícího okénka – tz valky jsou skutečně v horzném stavu, nicméně paní průvodčí měla při nejmenším vzít závadu navědomí a pokud možno jí hlásit.

fortin

V městské hromadné dopravě řešili podobný problém:
Cestující byla jinou cestující upozorněna ať jí ten pes uvolní místo k sednutí. Jenže majitelka psa odpověděla že ten pes má zaplacenou jízdenku a že může zůstat sedět na sedadle. Baba šla za řidičem a ten věc vyřešil. Má ten pes zaplaceno jízdné? Má. Tak také může zůstat sedět.

Na příští cestu po 15. letech se pořádně posilněte.

m.mrkvicova

V Čechách?? ANO, je to zcela běžné. Přiznejme si to, ale každý rok slibují, že zdražení jízdného je jen a pouze pro dobro cestujících, ale mám takový pocit, že místo, aby se na tratích objevily nové vlaky, objevují se jen nová a stále dražší auta před budovou, kde sídlí vedení Českých drah…