hapiky

Je to nesmyslná otázka, když se někdo zeptá: Co děláš, když zrovna nic neděláš?

V hospodě jsem nevěděl co odpovědět, ani jestli to má vůbec nějakou logiku. Zřejmě nejrychlejší odpovědí bude nic nedělám, ale pořád se mně ta otázka nezdá úplně nelogická.

Nejlepší odpověď
briketka10

Tvoje odpověď, že nic neděláš logiku nemá. Protože vždy něco děláš.

Když se Tě zeptali v hospodě „Co děláš, když zrovna nic neděláš?“
Tak vždy něco děláš. Sedíš, piješ pivo, jíš jídlo, chytáš lelky, povídáš
si s někým, koukáš na fotbal – hokej. Myslíš na něco důležitého apod.
Když se Tě někdo zeptá „Na co myslíš?“ je to stejné. Neodpovíš
přeci „Na nic nemyslím“. Každý musí na něco myslet.

Další odpovědi
annas

Otázka není nesmyslná, když se zamyslím na významen slov. Spojení dává smysl.

Co dělám, když nic nedělám – nevykonávám žádnou činnost, nepracuji, nedělám tedy nic, co neexistuje.

Nic – vylučuje existenci věci, takže je to prázdnota, odpočinek, hibernace, ticho, klid

nedělat = nevykonávat určitou činnost, nezabývat se něčím, nepracovat

Když nic nedělám, tak jsem to, co jsem. Myslím, tedy jsem, jsem, proto myslím.

Nemusím vykonávám žádnou činnost, jsem zaměřená na své myšlenky, z okna vidím kolem stromy, jak padá listí, stmívá se, nikde ani živáčka, stejně jako uvnitř sama sebe ..užívám si ticha. a sama sebe …
.......

"Taoismus – strategie nicnedělání. Mnozí se domnívají, že jde o jistý způsob sebeodevzdání se člověka vlastnímu osudu. Tento náhled ovšem není správný. Jde totiž o to, nebránit událostem aby se staly samy od sebe, bez ohledu na to, jak si je člověk původně naplánoval případně odhadoval. atd. "
http://www.ew­to.cz/nedelat-nic-a-ucinit-vse.html

Kepler

Záleží na tom, co všechno zahrneš do pojmu nicnedělání. Může to být: relaxuju, odpočívám při televizi, čtu, ale taky koukám do blba, dýchám, tiše metabolizuju, poslouchám jak se mi zkracují telomery…

dudu

Stejně jako pan Labuda, čekám na hlad.

Kelt

Dělání nemusí se projevit na venek. Manželka mi také tuto činnost přeruší výrokem, nemáš co dělat, tak oloupeš brambory, nalouskáš ořechy a pod. Pro někoho sedění v klidu může znamenat nedělání, ale stejně to může být klid před akcí. A protože lidé nevidí do druhého , tak si myslí, že dotyčný nic nedělá.

annas

briketce10 jsem dala omylem bod, protože otázka tazatele není nesmyslná.