Avatar uživatele
Registrovaný

Je to nepovolená stavba?

Mám postavený plechový sklad o rozměru 6x4m (24m2).Na udání souseda jsem měl kontrolu ze stavebního odboru a přestože jsem ukázal vytisklý stavební zákon, kde se píše, že tahle stavba nepodléhá ani ohlašovací povinnosti,bylo mi přikázáno sklad zbourat jako nepovolenou stavbu.Je to dle zákona, nebo v Blansku mají své zákony?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Pokročilý

To že stavba nevyžaduje ohlášení je jedna věc, ale předpokládám, že tu stavbu máš na hranici se sousedem, takže to potřebuje vyjímku ze stavebního zákona ( vzdálenost 3 m od hranice pozemku) a územní rozhodnutí nebo územní souhlas.
Stavební úřad ti určitě nenařídil stavbu odstranit, ale započal řízení o odstranění stavby - jinak postupovat nelze.
V tomto řízení máš možnost doložit (nechat vypracovat) potřebné doklady (dokumentace, doklady o informování sousedů, vyjádření dotčených úřadú) a stavba se po doložení dokladů povolí.
Doplňuji:
Česílko - to co píšeš je chybné. Absence základú je absolutně irelevantní.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Val, nepředpokládám, že stavební úřad kteréhokoliv města by si dovolil zrušit nějakou stavbu (nedal by příkaz k jejímu odstranění, ani by nezahájil řízení v této věci), kdyby byla postavena v souladu se zákonem. Spíše se bude jednat o možnost nějakého porušení zákona ze strany stavebníka, čili z Vaší strany.
Pokud stavební úřad toto řízení zahájil, měl byste obdržet vyrozumění o důvodu, proč takto úřad postupuje. Pokud Vám pouze zástupce stavebního úřadu sdělil, že takové řízení bude zahajovat nebo je už zahájil, chtějte vědět, co je jeho důvodem.
Ukázat zaměstnanci odboru výstavby místně příslušného úřadu stavební zákon ještě zdaleka neznamená, že jste řádně tento zákon pochopil.
Spíše bych se snažila domluvit s příslušným úředníkem o možnosti, jak dát dodatečně dohromady příslušné podklady a jak celou záležitost řešit, než se snažit úředníkovi dokázat, že nejedná v souladu se zákonem. Věřte mi, že tento úředník nejspíše oporu pro svá rozhodnutí v zákoně najde.
Vám by potom nezbývalo, než svá stanoviska hájit prostřednictvím advokáta a takové jednání by určitě narazilo na tomto stavebním úřadě na dost tvrdý odpor.
Nejsem zastáncem pasivity a slepého respektu vůči úřadům, ale řešením určitě nebude vzdor a prosazování si svého stanoviska za každou cenu. Nejdříve zjistěte důvod zahájení řízení, a po té se snažte věc řešit pokud možná v klidu.


Avatar uživatele

pokud nejsou základy, není třeba stav. povolení. Proti rozhodnutí stav. úřadu nezbývá než se odvolat


Avatar uživatele
Zlatý

Stavební povolení je nutné, pokud je stavba pevně spojena se zemí. Montovaný plechový sklad této povinnosti nepodléhá, mohl jsi ale porušit jiný paragraf Stavebního zákona, na př. umístění v těsné blízkosti sousedícího pozemku, nebo jiný.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 927
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.