Stingo

Je to nějaká finta?

V jedné firmě účtují služby druhé firmě a oni odmítají platit faktury přes účet, ale vkládají peníze v hotovosti do banky na účet. Připadá mi to jako nějaké šméčko, aby byli v anonymitě.
Doplňuji:
No právě, že v bankovním výpisu není ani jméno ani variabilní symbol. dotyčný mimochodem provozuje sociální ubytovnu, proto je mi na něm všechno podezřelé.

Odpovědi
Zbynas

V anonymitě? To těžko. Když zaplatí fakturu, i když vkladem, musí uvést variabilní symbol, aby firma, která peníze přijímá, věděla od koho a za co jsou. Tím pádem je to v pohodě dohledatelné. Asi zcela nechápu otázku …
Doplňuji:
Když tam není ani jméno, ani VS, tak kam potom přiřadí ty peníze? (Případné pokračování můžeme v diskusi)

jáára

v bankách se teď nově ptají na původ prostředků a jejich účel, takže anonymní to není.

Pepa25

Nejsou ty firmy domluvené? Spíš ta firma účtující si služby by měla zájem nemít dohledatelné výnosy, aby nic nemusela danit.
Jinak k vkladům v hotovosti: Vkladatele banka identifikuje pokud se nepletu od 25 tisíc. Větší množství menších částek vkládaných na účet, např. pod legendou sociální ubytovny, znamená podezření na praní špinavých peněz.

arygnoc

a čo vám bráni v návšteve finančného úradu?
tam im vaše podozrenie oznámte a oni si to skontrolujú.

na druhej strane sa vystavujeteriziku, že na vás niekto môže podať žalobu pre pomluvu, nekalú súťaž (pokiaľ podnikáte v tom istom odvetví), narčenie a bohvie čo ešte.

páči sa mi český zvyk, že sa všetcí serú do druhých a doma jedia zo špinavých kastrólov.