zdenek l

Je to možné, že strom uschne?

Močí mi pes na strom a on uschnul. Je to možné?

Nejlepší odpověď
cochee

Moč obecně není vůbec pro rostlinstvo „zdravá,“ psí moč nevyjímaje. Látky, potencionálně využitelné rostlinami, v ní jsou příliš koncentrované. Je to, jakoby sis přisolil talíř polévky polévkovou lžící soli namísto jen špetky, co nabereš mezi prsty nebo na špičku nože. Pro hnojení by se měla moč ředit tak 1:10 vodou, anebo zkompostovat.

Další odpovědi
_Bůh_

Tak když ho zalévá jen pes. Asi málo močoviny ve hnojení

paul1

Tady je o tom nějaké povídání. Ještě jsem si vzpoměl, jak pan Genzer jednou v TV říkal, že si na zahradě pětuje žlutou thuji. Chodí k ní nenápadně močit, nemá na zahradě vhodnější místo 😁

Zdroj: https://www.na­sezahrada.com/lid­ska-moc-jako-hnojivo-nekde-to-jde/