Avatar uživatele
martin14

Je to možné?

Přijde mi to jako nesmysl a sám tomu nevěřím ale měl sem CD disk na kterém bylo asi 500 MB fotek a já sem si ho dal do tašky a nosil sem ho tam týden proto že sem na něj zapoměl a teď když sem ho odtud vytýhl tak mi v PC ukazuje že CD disk je prázdný je to tím že byl v tašce ne PC protože v PC mi to dřív ty fotky ukázalo a teď je disk prázdný.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, franku před 4448 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Asi sa vám poškodila krycia vrstva (tá farebná strana). Z priehladnej strany je záznam chránený tou priehladnou vrstvou. Na druhej strane (tej farebnej) je nanesená odrazová vrstva pre laserový lúč a na nej farebná alebo obrázková vrstva. Ak sa tá odrazová vrstva poškriabe, lúč sa neodrazí – disk sa javí ako prázdny.
Možno by pomohlo ešte jemné potretie lakom (na nechty) na mieste poškodenia. Ak tých škrabancov nie je veľa, možno by sa ešte data dali zachrániť a prepáliť na nový nepoškodený disk.
Potom jeho ďalšie použitie podľa uváženia: podšálka pod kávu, disk zavesený na povrázku na strome ako odpudzovač vtákov a podobne.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Tady jsou dvě možnosti, buď je to jiný disk, nebo je poškozený a PC to teď nedokáže přečíst.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

Pravděpodobně špatný záznam na CD. Jinak si to nedokáži bez dalších podrobností představit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
štamgast

Pravděpodobně se ta „tekutina“ uvnitř nějak narušila a fotky na disku samozvaně „vymazala“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek