martin14

Je to možné?

Přijde mi to jako nesmysl a sám tomu nevěřím ale měl sem CD disk na kterém bylo asi 500 MB fotek a já sem si ho dal do tašky a nosil sem ho tam týden proto že sem na něj zapoměl a teď když sem ho odtud vytýhl tak mi v PC ukazuje že CD disk je prázdný je to tím že byl v tašce ne PC protože v PC mi to dřív ty fotky ukázalo a teď je disk prázdný.

Nejlepší odpověď
led

Asi sa vám poškodila krycia vrstva (tá farebná strana). Z priehladnej strany je záznam chránený tou priehladnou vrstvou. Na druhej strane (tej farebnej) je nanesená odrazová vrstva pre laserový lúč a na nej farebná alebo obrázková vrstva. Ak sa tá odrazová vrstva poškriabe, lúč sa neodrazí – disk sa javí ako prázdny.
Možno by pomohlo ešte jemné potretie lakom (na nechty) na mieste poškodenia. Ak tých škrabancov nie je veľa, možno by sa ešte data dali zachrániť a prepáliť na nový nepoškodený disk.
Potom jeho ďalšie použitie podľa uváženia: podšálka pod kávu, disk zavesený na povrázku na strome ako odpudzovač vtákov a podobne.

Další odpovědi
anonym

Tady jsou dvě možnosti, buď je to jiný disk, nebo je poškozený a PC to teď nedokáže přečíst.

www

Pravděpodobně špatný záznam na CD. Jinak si to nedokáži bez dalších podrobností představit.

štamgast

Pravděpodobně se ta „tekutina“ uvnitř nějak narušila a fotky na disku samozvaně „vymazala“.