fcoop

Je to možná volovina,možná ne.

Stručně – dostal jsem mail od člověka,kterému věřím.
Text:

P R O M A J I T E L E M O B I L N Í C H T E L E F O NŮ
Následující informaci berte zcela vážně (ověřeno na PČR), třeba
někomu zachrání účet za telefon.
Jde o to že Vám někdo zavolá na mobil a představí se jako „
PROVIDER“ Vodafone, T-Mobile nebo Eurotel a pak Vás požádá o
vyťukání kódu 09 a vysvětlí, že jde o ověření správné funkce telefonu.
Podvodníci mají k dispozici prostředky, díky kterým spolu se zadaným
kódem přečtou Vaši SIM kartu a pak si vytvoří její kopii s Vaším číslem
a veškerá jejich volání budete mít v účtu vy. Současně se objevuje i
vir, který zničí SIM kartu a poškodí telefon. Tento vir poznáte tak, že se
Vám jako příchozí hovor zobrazí na displeji „A“, „C“ nebo „E“. Rada zní
hovory nezvedat a v případě, že Vás někdo požádá o zadání kódu,
okamžitě zavěsit.
Protože se podvody začaly praktikovat ve velkém měřítku, předejte

sdělení co nejvíce lidem.

Shodou okolností je v dnešních zprávách:

Milióny lidí si do svých chytrých telefonů stáhly zákeřný virus
Při tvorbě aplikací počítačoví piráti využili sociálního inženýrství. Nalákat uživatele ke stažení aplikace se snažili atraktivními názvy, jako například „Counter Strike Ground force“ nebo „Sexy Girls Puzzle“.

Instalace nakaženého programu útočníkovi umožňuje podle Symantecu na dálku přijímat příkazy k provedení určité operace. Podvodníci také mohou virus využít ke kradení informací z nakažených přístrojů.

Posuďte si TO sami.

Nejlepší odpověď
beer

Popisuješ dvě různé věci.
Ten „PROVIDER“ je stařičký Hoax pro mobily většinou ještě bez OS:
http://www.ho­ax.cz/hoax/ne­volejte-09-9090--90-nebo-09/
To další se týká mobilů s Androidem a určitou hrozbu skutečně představuje.

Další odpovědi
jmhad

Mě k životu stačí obyčejný telefon Motorola F 4 který 4 základní funkce a karta Twist.nemám žádné problémy,žádné dluhy,prostě neustálou kontrolu na penězi.Vůbec nechápu,proč bych měl mít teď okamžitě někde v tramvaji přístup na internet.Jó,kdybych měl měsíčně 20 litrů,pak si taky tohle pořídím.

Drap

Podobné maily se občas vyskytují. Těžko dokazovat, zda jsou či nejsou pravdivé. V žádném případě však podobné věci telefonu ihned mažu a na žádná podezřelá čísla nevolám.