Rudík 12

Je to jen přestupek, nebo trestný čin?

Jednou jsem vstoupil do zábavního parku, a nezaplatil. Můžu platit pokutu, nebo i jít do vězení?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pouze přestupek. Vstupné určitě nebylo tak vysoké, aby škoda byla posuzována jako tr. čin. Pokuta je pravděpodobná, pokud věc byla předána policii nebo rovnou na přestupkovou komisi MěÚ. Vězení určitě nehrozí.

Další odpovědi
xiperio

No odhadoval bych to spíše na pětadvacet na pr.el.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Rudík 12

Ve skutečnosti jsem tam nešel. Jen se ptám, jak by to dopadlo, protože znám někoho, kdo to udělal a má platit pokutu 1500 Kč.

Rudík 12

Má jí zaplatid tomu parku.