Klára K.

Je to fér? Problém s učitelkou.

Ahoj, přes Vánoce jsme dostali poslední den školy úkol s počítáním. Jedna holka byla zrovna ten den nemocná a ve škole nebyla, takže o tom úkolu nevěděla. První den školy v novém roce už naštěstí ve škole ta holka byla, ale učitelka ji nechala asi dvě hodiny po škole, protože ten úkol samozřejmě neměla. Je to podle Vás fér? Nemělo by se to nějak řešit? Ono to totiž není poprvé.

Nejlepší odpověď
Lucijej

U nás to bývalo taky tak – přeci měla přes prázdniny dost času na to, aby si zjistila úkoly. Běžná praxe.

Další odpovědi
bolak

Fér nefér, teď už je to stejně jedno ne? Už se stalo, tak nemá cenu se v tom dál šťourat. Nesmíte tu školu brát tak vážně holky, se mnou známky nic moc nedělaly a když se mě učitelka zeptala, jakto že mi ta pětka nevadí, tak sem jí řek „vždyť je to jenom číslo“ a pokrčil rameny. Vona kroutila hlavou, já se jen usmíval a šel si sednout a žádný následky to nemělo :) Známek nastřádáš za pololetí kupu, a jednu dvě špatný spláchne statistika, noa a i kdyby ne, tak co? Poznámky za to že sem přišel dvě vteřiny po zvonění nebo že sem zapomněl bačkory, těm sem se moch taky jenom vysmát :) to sem si vřdycky říkal „asi má doma nějaký problémy a potřebuje se z toho vypsat, hodit emoce na papír“, tak sem jí tu žákovskou klidně dal. Mně to bylo stejně putna a jí se aspoň ulevilo, takže vlastně dobrý :) A to že je někdo po škole, copak to je nějakej trest? Sedíš a koukáš, můžeš si číst nebo se učit, dělat úkoly na další dny, takže vlastně o žádnej čas nepřijdeš a nebo si jentak v klidu přemejšlet vo ptákovinách a relaxovat, takže o co vlastně jde? :)

hanny 2

Učitelku to asi moc nezajímá,že nebyla ve škole,úkol si dotyčná měla zjistit.Ale řešit to hodinama po škole?To mně přijde divný!Jestli je to fér........ z jejího pohledu /učitelky /asi ano,z vašeho ne.

Alesh

No, to je otázka. Pokud vám učitelka např. nedává úkoly někam na web a na začátku roku neoznámila, že ty úkoly tam bude dávat a že jste povinni si to hlídat, pak by to bylo zcela v pořádku. Pokud ale nic takového nefunguje, tak to je trochu podpásovka, o tom žádná.

mezara

U nás je to u některých učitelů taky tak.

Conchus

Jistě, škola není holubník, když nezačnete makat teď, tak později to nedohoníte.