Je to ekonomické, z hlediska postoje ČSSZ ?

ČSSZ (česká správa sociálního zabezpečení), rozeslala všem (3 500 000) příjemcům jakéhokoliv důchodu oznámení, že jim byl navýšen o 40 Kč a na poštovních poplatcích vynaložila cca 59 miliónů Kč. Je to normální, takto plýtvat veřejnými penězi?

Nejlepší odpověď
marci1

Bohužel to ekonomické není, ale je to POVINNOST ze zákona. Kdyby důchodcům přidali více,bylo by to „ekonomičtější“. 🙂

Další odpovědi
ivzez

ČSSZ jenom splnila svou povinnost, bez ohledu na to, zda je to ekonomické.
Letos to ale vzhledem k tomu, že je zvýšení pro všechny stejné a podle mne i dostatečně známé pár měsíců předem, bylo zbytečné.

K odpovědi VeRe:
Elektronické oznamování by vyšlo levněji, ale těžko přimět lidi, kteří neumějí pracovat s PC, nebo kteří nemají připojení k internetu, aby si zřídili elektronickou adresu.

VeRe1983

Ano, je to normální. Pakliže naše země nedospěla na úroveň civilizovaného státu kde se budou podobná oznámení rozesílat automatizovaným způsobem elektronicky, tak ano. Samozřejmě ekonomickou stránku nikdo neřeší, zásadní je zákonná povinnost. A pokud se zamyslíme nad možností změny tak se pořád bude omílat fakt, že je tu jisté procento jedinců, kteří nemají připojení k internetu, případně neovládají PC. Nicméně by jim v tom mohl někdo asistovat a dané oznámení by si nutně nemuseli přečíst doma.

lexx

ČSSZ není soukromá živnost, bufet na nádraží který počítá každou pětku a řídí se principem, pravidly ekonomiky, rentovnosti…roz­hazujou prachy vlevo vpravo, vůl pojištěnec všechno zaplatí a drží hubu, ještě něco nejasného ?