Avatar uživatele
anonym

Je to ekonomické, z hlediska postoje ČSSZ ?

ČSSZ (česká správa sociálního zabezpečení), rozeslala všem (3 500 000) příjemcům jakéhokoliv důchodu oznámení, že jim byl navýšen o 40 Kč a na poštovních poplatcích vynaložila cca 59 miliónů Kč. Je to normální, takto plýtvat veřejnými penězi?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gecco před 1986 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Bohužel to ekonomické není, ale je to POVINNOST ze zákona. Kdyby důchodcům přidali více,bylo by to "ekonomičtější". :-))

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

ČSSZ jenom splnila svou povinnost, bez ohledu na to, zda je to ekonomické.
Letos to ale vzhledem k tomu, že je zvýšení pro všechny stejné a podle mne i dostatečně známé pár měsíců předem, bylo zbytečné.

K odpovědi VeRe:
Elektronické oznamování by vyšlo levněji, ale těžko přimět lidi, kteří neumějí pracovat s PC, nebo kteří nemají připojení k internetu, aby si zřídili elektronickou adresu.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VeRe1983

Ano, je to normální. Pakliže naše země nedospěla na úroveň civilizovaného státu kde se budou podobná oznámení rozesílat automatizovaným způsobem elektronicky, tak ano. Samozřejmě ekonomickou stránku nikdo neřeší, zásadní je zákonná povinnost. A pokud se zamyslíme nad možností změny tak se pořád bude omílat fakt, že je tu jisté procento jedinců, kteří nemají připojení k internetu, případně neovládají PC. Nicméně by jim v tom mohl někdo asistovat a dané oznámení by si nutně nemuseli přečíst doma.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

ČSSZ není soukromá živnost, bufet na nádraží který počítá každou pětku a řídí se principem, pravidly ekonomiky, rentovnosti...rozhazujou prachy vlevo vpravo, vůl pojištěnec všechno zaplatí a drží hubu, ještě něco nejasného ?

Upravil/a: lexx

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání