dudu

Je to důležité. Umíte mlčet?

Na téma mlčenlivost existuje mnoho výstižných citátů. Například duchovní vůdce dalajláma říká: „Pamatujte, že mlčení je někdy tou nejlepší odpovědí.“ Málokdo však mlčet dokáže. A také je hodně těžké odhadnout situaci, ve které je právě mlčení tou jedinou správnou reakcí. Osobně jsem téměř devět let pracoval s přísně tajnými informacemi a povinnosti „držet hubu“ dostál. Věřte prosím, že často je to docela náročné.
Troufáte si kdykoliv v patřičném čase a na správném místě mlčet?

Nejlepší odpověď
Kepler

Někdy je mlčení opravdu těžká věc. Ale když slíbím diskrétnost, tak to dodržuju. Už jenom proto, že nenávidím různé indiskrétnosti a pomluvy, zpravidla z úst bab.

Další odpovědi
marci1

S mlčením nemám problém. Řídím se Pythágorovým citátem: „Mlč nebo řekni něco, co je moudřejší než mlčení“.
V dnešní době platí slova J. Žáčka: „V dobách všeobecného blábolu cena mlčení nehorázně stoupá“.
Kdykoliv a kdekoliv budu mlčet. Nebo budu předstírat, že jsem němá. Nejlepší je, líbat se. U líbání se tak krásně mlčí! 🙂

ivzez

Doufám, že to umím a troufám si.

dubraro

Myslím, že ano. Patří ti mj. i k mé profesi a nedělá mi to problémy, jsem od přírody mlčenlivý a nespolečenský. Kromě toho se mi mnohokrát osvědčila zásada „Kdybys mlčel, zůstal jsi filosofem.“

led

.

Zdroj: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-to-dulezite-umite-mlcet#discussion

Drap

Ano neni to lehké. Mnoho let vlastně v této disciplíně trénuji. Myslím, že dnes to dokáži lépe a s menšími problémy jak v minulosti.

RyuzakiKate

Umím. A jelikož sama nemám ráda vykecávání, nedělám to, pokud to slíbím a spoléhá se na mě, dotyčný do mě vložil svou důvěru a já bych byla ráda dobrým člověkem.
Avšak dokážu mlčet, i když po mně někdo chce odpověď. Protože buď dlouze přemýšlím, nevím co říct, nebo nechci jednat hned v afektu. Někomu to ale může lézt na nervy. Je to trochu taková moje obrana, dělám to prý od dětství, když se na mě křičí, zvýší hlas a podobně.

Shoehardt

Mistři mlčení byli třeba ti, které zatklo Gestapo a i přes mučení a následnou smrt neprozradili své komplice.

Mlčet v běžném životě je proti tomu sranda. Když nechci – nebo nesmím, protože jsem se zavázal – tak mlčím.

led

Moja odpoveď vyššie znamená, že dokážem mlčať. hľa ani teraz som neprehovorila

Kepler

Úžasné! Ale okecávat mlčení už není mlčení! 🙂

led

Neviem, ako tu znázorniť pantomímu Majster Kepler. Vy to viete?