Avatar uživatele
dudu

Je to důležité. Umíte mlčet?

Na téma mlčenlivost existuje mnoho výstižných citátů. Například duchovní vůdce dalajláma říká: „Pamatujte, že mlčení je někdy tou nejlepší odpovědí.“ Málokdo však mlčet dokáže. A také je hodně těžké odhadnout situaci, ve které je právě mlčení tou jedinou správnou reakcí. Osobně jsem téměř devět let pracoval s přísně tajnými informacemi a povinnosti „držet hubu“ dostál. Věřte prosím, že často je to docela náročné.
Troufáte si kdykoliv v patřičném čase a na správném místě mlčet?

Upravil/a: dudu

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, ivzez, Drap, marci1, Anikitos, Shoehardt, Brblal před 2168 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Někdy je mlčení opravdu těžká věc. Ale když slíbím diskrétnost, tak to dodržuju. Už jenom proto, že nenávidím různé indiskrétnosti a pomluvy, zpravidla z úst bab.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

S mlčením nemám problém. Řídím se Pythágorovým citátem: „Mlč nebo řekni něco, co je moudřejší než mlčení“.
V dnešní době platí slova J. Žáčka: „V dobách všeobecného blábolu cena mlčení nehorázně stoupá“.
Kdykoliv a kdekoliv budu mlčet. Nebo budu předstírat, že jsem němá. Nejlepší je, líbat se. U líbání se tak krásně mlčí! 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Doufám, že to umím a troufám si.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Myslím, že ano. Patří ti mj. i k mé profesi a nedělá mi to problémy, jsem od přírody mlčenlivý a nespolečenský. Kromě toho se mi mnohokrát osvědčila zásada „Kdybys mlčel, zůstal jsi filosofem.“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

.

Zdroj: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-to-dulezite-umite-mlcet#discussion

Upravil/a: led

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?johana 56 Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ano neni to lehké. Mnoho let vlastně v této disciplíně trénuji. Myslím, že dnes to dokáži lépe a s menšími problémy jak v minulosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Umím. A jelikož sama nemám ráda vykecávání, nedělám to, pokud to slíbím a spoléhá se na mě, dotyčný do mě vložil svou důvěru a já bych byla ráda dobrým člověkem.
Avšak dokážu mlčet, i když po mně někdo chce odpověď. Protože buď dlouze přemýšlím, nevím co říct, nebo nechci jednat hned v afektu. Někomu to ale může lézt na nervy. Je to trochu taková moje obrana, dělám to prý od dětství, když se na mě křičí, zvýší hlas a podobně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Shoehardt

Mistři mlčení byli třeba ti, které zatklo Gestapo a i přes mučení a následnou smrt neprozradili své komplice.

Mlčet v běžném životě je proti tomu sranda. Když nechci – nebo nesmím, protože jsem se zavázal – tak mlčím.

Upravil/a: Shoehardt

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Moja odpoveď vyššie znamená, že dokážem mlčať. hľa ani teraz som neprehovorila

před 2168 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Úžasné! Ale okecávat mlčení už není mlčení! 🙂

před 2168 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Neviem, ako tu znázorniť pantomímu Majster Kepler. Vy to viete?

před 2168 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek