ReSet

Je to drahý kámen? Pokud ano, jaký?

Je to drahý kámen ? Jestli ano jaký ?

Dobrý den, dnes jsem při kopání základů pro místnost našel kámen, který mě zaujal svojí barvou i strukturou, tak se chci zeptat, jestli to náhodou není drahý kámen a i kdyby nebyl jestli neví někdo název.

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že se jedná o nějaký křemen, částečně zbarvený minerály obsaženými v okolí. Myslím že jeho hodnota je vhodná zpět do těch základů. Tam udělá nejlepší užitek.

Další odpovědi
Kelt

Těžko posoudit pouze z fotografie. Je třeba udělat fyzikální a chemické zkoušky. Například změřit hustotu,zkusti reakci s kyselinou chlorovodíkovou, když to bude šumět, je to uhličitan. Pak jsou zkoušky tvrdosti. Dá se tím rýpat do skla, nebo sklem se dá rýpad do toho nerostu. Nejspíš to bude křemičitan, možná hlinitokřemičitan s nějakými stopami železa.. Zkus to dát klenotníkovi, zda to půjde vybrousit na krystal. Ale pokud si myslíš, že jsi objevil poklad, tak se mýlíš.

Klaproth

Pouze podle fotky, navíc bídné, ti nikdo minerál neurčí.