ety

Je to dobrý stravovací režim?

Chtěl bych se zeptat co si myslíte o mém stravování.
Snídaně- většinou 3platky chleba s máslem a maz. syrem, nekdy marmelada nebo salam.
Oběd – většinou jednochodový, snažím se abych měl v ýdnu rýzi, brambor a testoviny.
Svacinka – jogurt, jablko, nekdy chleba s tim co davam k snidani.
Vecere – takY chleba 3ks nekdy housky(i u snidane) vestisnou salam, nekdy parky, vajicka, syr nejaka ta zelenina.
Piti- rano kafe a sklenka vody, v praci taky voda -ta po cely den, vyjimecne neco syceneho.
Do prace chodim pesky 1,5 km.
Diky za nazory

Nejlepší odpověď
setapouch

Ty jsi zlobil? Nebo za co te tak trestaji? Bych chipnul hlady.

Další odpovědi
horke-kakao

No, pokud bys to měl jíst každý den, tak bych to jako zdravé rozhodně neoznačila.

Snídaně.
Chleba = mouka, co např. ovesné (a jiné) vločky, pohanka, kuskus apod.
Máslo, salám, sýr =zbytečný tuk, navíc po ránu není důležité doplnit bílkoviny, ale sacharidy.
Pokud si nechceš dávat na snídani ovesné vločky slazené např. medem (což můžu doporučit) nebo ovocem, tak bych alespoň k tomu pečivu MÍSTO salámu přidala zeleninu, např. rajčata, okurku nebo ředkvičky. Můžeš si udělat i omeletu – vejce, k tomu zelenina.
Máslo bych nahradila pro začátek třeba Florou, která snižuje cholesterol, příp. olivovým olejem, který má skvělou chuť i za studena ;)
Pokud tam miluješ chleba, doporučuji si ho upéct doma z celozrnné mouky.

Svačinka. Nevím, jestli ti vypadla. Snaž se střídat jablko, pomeranč, banán… Oříšky.

Oběd. Co je zdravého na bramborách a těstovinách? Především: Mělo by tam být buď maso, zelenina, v případě vegetariánského jídla zelenina, sýr nebo soja. Brambory se dlouhodobě nevyplácí jíst, obsahují dost škrobu. Zkoušej různé nové druhy příloh, nových jídel. Neboj se experimentovat, pokud nejsi veg. tak mořské plody. A znova – hodně zeleniny všeho druhu.

Svačina. Opět – pokud už se dojídáš chlebem, doporučuji mít po ruce velký zeleninový salát, pečivo by nemělo zabírat v žaludku většinu místa. Můžeš vyzkoušet zelný salát, strouhanou mrkev, okurkový salát – podle chuti, na každý den jiný ;)

Večeře. Zapomeň na chleba a uzeniny. Dej si nějaké normální jídlo,např. zeleninové nebo masové rizoto. Radši kuřecí maso nebo ryba, než párky a salámy. Zkus třeba kuřecí s kuskusem, rýži si můžeš dát na kari, zkus obměňovat koření, ochucovat, abys dostal ze stejných potravin pokaždé jinou chuť.
Také jsem si nevšimla, že bys jedl čočku, fazole. Mohla by ti vyhovovat i posmažená cibulka s další zeleninou, vejce, sýr, k tomu už chleba potřebovat nebudeš ;)

Pitný režim – pokud vypiješ tak 1,5 l čisté vody za den, je to v pohodě. Jinak 1,5 km po ránu je fajn, ale mohl bys sportu ještě přidat – např. běh po večerech, atd. přecejen sport a pořádné zapocení je něco jiného, než nenáročná procházka.

Pokud máš ještě o svém jídelníčku pochybnosti, zkus navštívit výživovou poradkyni, ta ti sestaví plán na míru :)
Good luck ;)

huxa

Málo informací, ovšem jestli chceš nějaký dlouhodobý zdravější stravovací režim, platí jednoduché pravidlo-jídla střídat. Takže párkrát chleba, potom rohlík, potom něco jiného, …
K snídani bych ti doporučil více jednoduchých sacharidů (tělo se dříve probere, daleko lepší než káva)-takže přidat k snídani ještě sklenku džusu.
Nenapsal jsi, co děláš za práci, jestli celý den nesedíš a něco děláš, doporučil bych na dopolední sváču bílkoviny-maso, mléčné výrobky.
Jestliže po večeři nemáš žádnou fyzickou aktivitu, vynechal bych salám a další mastné výrobky, párky jsou bez problémů, tam je většina škrob.

STUDENTKAEVA

Jde o to o jaký chléb to je nejlepší je celozrný,mazací sýr tuším že myslíš tavený není to pravé ořechové má to v sobě spoustu tuku koukni se na Peklo na talíři.K obědu vždy přidej i maso a zeleninu.Svačina není jogurt jako jogurt doufám že volíš bílý a ne smetanový.Párky vždy aspon 95%masa.
Pitný režim je v pořádku klidně se neboj si k jídlu i ke snídani dát i ovoce..
A čeho si všímám až teď máš tam docela málo vápníku napij se občas i mléka…

da ny

Voda je dobrá :)
Uzeniny a párky nahradit spíše dušenou šunkou, masem či rybou ;)
Sýr raději termizovaný (je mazací), plátkový, tvaroh a pod. méně tavených sýrů (mazací). Zeleniny není nikdy dost.
Mně by chyběla dopoledne svačina, v poledne polévka a večeře mám 2 – 3, jím po 3 hodinách.
Mezi 9 – 11 h můžete mlsat sladké vcelku „beztrestně“.
Snažíte se zhubnout?

Beer4Real

Nic zvláštního, řekl bych že takhle jí 80% lidí u nás.
Aspoň neztloustneš ;)

klumprt

Špatný. Dříve nebo později umřeš.

zjentek

a dobrej k čemu ..chceš shodit nebo přibrat?

postcd

jsem lama, ale nepřijde mi to uplně zlé, asi bych zkusil nahradit ten chléb něčím jako pohanka, jáhly, fazole, hrách (ty luštěniny lze samotné, s cibulí a nebo dát i na chleba s česnekem např.) jinak na svačiny lze jíst i zeleninu (kedlubna, mrkev, okurka, květák, paprika…), dobře se jí na rozdíl od suchého chleba