vevinka007

Je to dobrý nápad? Raďte

Jelikož ráda zpívám, tak jsem chtěla uspořádat ten živý koncertík!
Chci se tedy zeptat..Protože u nás na dědině máme FARU (Farnost) Což je takový dvůr, tak jestli pod povolením, bych tam mohla pořádat nějaké to živé vystoupení a vedle mě by hrála kytara, bylo by to asi dvouhodinové vystoupení, bylo by tam jídlo + nějaké knížky či časáky o mě, možná i jízda na koni, myslíte, že je to dobrý nápad?? Samozdřejmě bych pozvala kamarády/ky a sehnala hodně lidí + Hlášení rozhlasu na dědině (Za to se něco platí? Nevíte?Kolik asi Kč?)Odhad ← !
A myslíte, že by ten 3 hodinový pronájem asi by něco stál? Ten dvůr fary?! Musí se sehnat pódium? Nebo mi to zapůjčí z té fary?!
Každopádně píšte návrhy, kde by se to mohlo ještě uskutečnit a jak!:/Děkuji
Doplňuji:
Jo a je mi 15 let, nevadí to? Dá se to i tak zařídit?

Nejlepší odpověď
Wang

Jednej prvotně s vlastníkem té fary. Ten ti bude schopen říci ceny a jiné detaily. Nevím o tom, že by fara půjčovala pódium.
Vyhlášení rozhlasem ti zajistí starosta, takže ohledně hlášení zase za ním. U nás v obci by tě to nic nestálo. Nevím ale, jak u vás.

Už tě někdo (nějaký „odborník“ přes hudbu) slyšel zpívat a uznal, že zpíváš dobře?
Od toho začni. To, že zpíváš ráda ještě neznamená, že se to dá poslouchat ;) (nic ve zlém).

Další odpovědi
anonym

Samozřejmě napřed se domluv s farářem a pak teprve můžeš začít plánovat. Jen pokud bys hrála cokoliv, co není tvým dílkem, musíš napsat seznam produkovaných písniček nebo hudby předem a poslat na OSU ( Ochranný svaz autorský), který ti vyměří poplatek. Poplatek se platí i kdybys nevybírala žádné vstupné a jednalo by se o charitativní ak­ci.

Questman

Zkus nabídnout nejdříve zdarma své vystoupení na nějaké již plánované akci abys zjistila, zda bude mít tvůj výstup ohlas.
Například skvělá akce je Bambiriáda, kde ti zdarma umožní zpívat/tancovat/kou­zlit, prostě ukázat svůj talent. Vše bývá zajištěné, takže za to nedáš ani halíř a uvidíš reakce.
Jak už tu někdo psal, fara by ti to mohla povolit ale musel by to být určitý styl hudby, určitě ne pop, rock, rock´n´roll, metal apod. Na jednom takovém koncertu jsem byl a dívka tam zpívala zamilované písničky a podobné slaďárny, nějací kluci tam měli lidovou hudbu a nebyl problém.
Pokud je tvůj styl Hannah Montana apod. nevím, jestli by ti to farář povolil.
Rozhodně se poptej, za pokus nic nedáš.

patmull

Promiň, ale po každém tvém dotaze mám sto chutí se zeptat já tebe z kterého jsi kraje, země, popř. planety. Bez urážky, ale tady nežijeme ve filmech jako Hannah Montana apod. Stejně se ale pokusím na tvůj dotaz odpovědět: 1.) Na zpívaní na faře zapomeň, pokud není místní farář velký dobromil, nebo pokud nezpíváš křesťanské písničky (což předpokládám, že ne) 2.) Pokud to fakt chceš pořádat na faře, tak zároveň zapomeň na krávoviny typy časáky o tobě (chraň mě bůh před tím co to vůbec je) 3.) Za hlášení rozhlasu se nic neplatí (teda alespoň nevím, že by se někde za to platilo). Prostě je jen musíš přemluvit k tomu aby to udělali. 4.) Jako pódium jde klidně využít jen nějaký vyvýšeny prostor (pokud tam teda nějaký je), jestli tam žádný není, nebo na faře náhodou nemají (což taky předpokládám že ne), tak určitě pódium potřeba bude, nebo pódium… ono by stačilo nějaké vyvýšené platformy, ale i tak by to bylo si myslím o dost dražší. 5.) Jediná uskutečnitelná věc by podle mě byla, kdyby to mělo být na charitu, na druhou stranu si nemyslím a farář si to zajisté taky nebude myslet, že bys tam přilákala mnoho lidí a podle mě by jsi při vší úctě jen velmi těžko vyrovnala poměr výdaje/příjmy, pokud bys teda vůbec na tu akci sehnala peníze

Zkus teda spíše začít tím, že vystoupíš na něčí akci, ne svoji, kór když tě nejspíš ani po hudební stránce nikdo nezná a možná by nebylo špatné se jakkoliv podílet na přípravě jakékoliv akce u vás jako je Den obce, plesy apod. (teda pokud tam něco takového u vás máte) protože to přece jen dělají lidi, kteří už to párkrát dělali a i když jsou tyhle akce většinou všechny na jedno brdo, tak dobře ví co dělají 😉.

Illines

Napad to neni spatny,ale chce to mit dobre organizovany a neco to stoji.Skus to charitativne na poprve-co vydelas venujes.Poznas zda byl tebou splneny sen k uspechu.A kdyz se to povede-priste skus sehnat sponzora.Hodne stesti
Doplňuji:
Neboj se,za pokus o dohodnuti nic nedas.Jen do toho.

hanulka11

To vše si musíš na farnosti domluvit – také jistě záleží jaká hudba se tam bude hrát o to jistě faráři půjde . Nevím zda takové místo je vhodné pro koncert .U nás by to dozajista neprošlo. Zvlášť staří na to mají jiný pohled- ale zkusit se má všechno.

hanulka11

vevinko007 a co zkusit tohle -http://www.sle­vomat.cz/sleva/35539-zazitek-zpevakem-na-zkousku-natocte-si-pisen-na-cd-v-profi-studiu?utm_me­dium=email&ut­m_source=newslet­ter&utm_campa­ign=praha-extra_2012_09_­21_u&hash=905698ad15e­aa078