Marty Koller

Je to dobrý nápad použít při rvačce loket?

Odpovědi
Herjulfson

Jak píše Hapiky – dle okolností. S čím však nesouhlasím je, že by zákon říkal, že se můžeš bránit přiměřeně. V rámci nutné obrany se můžeš bránit – přiměřeně, nebo i nepřiměřeně, nebo i zjevně nepřiměřeně. Trestné to bude až v případě, že se budeš bránit ZCELA – ZJEVNĚ – NEPŘIMĚŘENĚ. Viz § 29 TZ.

hapiky

Není rvačka jako rvačka. V sebeobraně použij klidně i koleno nebo kopačku.
Bránit se všemi prostředky je nutnost. Zákon ovšem říká, že přiměřeně. Já říkám, že na přiměřenost nebývá dostatek času.
Při útoku je ale sviňstvo používat jakékoliv zdrcující rány.

aliendrone

WOW, kolikrát jsi byl v bitce? To přeci záleží na situační vhodnosti. Pokud se ti např. naskytne možnost (a ty jí využiješ) loktem zasáhnout protivníka do chodidla za cenu, že on tě trefí kladivem do držky, tak to NENÍ dobrý nápad. ;) :D :D

led

Pokiaľ nemáte možnosť urýchlene „opustiť scénu“, bráňte sa v rámci svojich možností a schopností. Prirodzene, ak na vás útočí 5-ročný škôlkár, nepoužívajte prvky karate, alebo brazílskeho džúdžucu.