CTTON

Je to dobrá investice?

Je dobré dát veškeré peníze na investování do drahých kovů? Řekněme že mám 3,5 milionu na investování takže 1 milion dám do zlata, 1,5 milionu do stříbra, jeden milion do platiny myslíte že je to chytré nebo nevyvážené, pokud je kovů více?

Dudu: proč jen dvacet? To znamená že když někdo investuje 100% portfolia do různých drahých kovů, tak automaticky prodělá? U jednoho kovů je to je jasné, ale když jich je víc tak to takové riziko zase není.

Odpovědi
dudu

Investice do drahých kovů by měla představovat cca 20 % portfolia. Účelem je diverzifikace nebo-li rozložení rizika a nejde o dogma. Investování má za cíl generování zisku. U drahých kovů se předpokládá růst jejich ceny, což je většinou reálné v dlouhodobém časovém horizontu.

Dochy

Dudu je podle mně příliš… direktivní. Ale určitě bych nedal vše na kovy. Může se zhroutit jedna oblast trhu a ty budeš v háji…

nyjono

Souhlas s Dochy.
Když už tedy nevíš, co s penězi, něco do drahých kovů, něco do nemovitostí, něco do cenných papírů atd.

Drap

Pokud bude cena těchto komodit růst, tak je to chytré.

Pepa25

Všechno jsou to drahé kovy, takže mohou jít dolů jako celek – také často jsou … Rozhodně to není „jistá investice“.

Zdroj: https://www.kur­zy.cz/komodity/dra­he-kovy/

KvidoD

Rozhodně bych diverzifikoval.