vojta262

Je to do Fyziky podívejte se do doplnujicích informací

Zubař zvedá křeslo s pacientem pomocí hydraulického zařízení. Obsah menšího pístu je 5 cm
.
Obsah většího pístu je 200 cm
. Hmotnost křesla je 25 kg a hmotnost pacienta je 100 kg. Zvedne lékař
silou 20 N křeslo s pacientem?

Nejlepší odpověď
Drap

Možná jsi něco zapoměl. Na příkazy tady nejsme zvyklí. A pokud dobře rozumím, tak toto je tvůj úkol, že ?

Další odpovědi
Michal Kole

Logická úvaha na větším pístu bude větší síla
tlak je všude stejný = pascalův zákon

na sílu převdeš hmotnost tak že ji vynásobíš 9,81 (gravitační zrychlení)

tlak je síla lomeno plocha pístu

Zbytek je jen úprava algebraických výrazů a úprava lineárních rovnic a vyjádření neznámé ze vzorce

musíš sečíst hmotnost křesla a pacoše