led

Je to diskriminácia? Ak napríklad v kriminálnych zprávach moderátor uvedie „zločin spáchal XY cigánskej národnosti“

nejde o porušenie zákona o diskriminácii? Keď ho spácha „biely“ nezvýrazňuje sa to. Nie je to diskriminácia „bielych“? Aký právny rozdiel je medzi nimi?
Doplňuji:
Je mi ľúto, ale v TV stále sa to ešte používa. Nepovedia Cikán ale Róm, prípadne inú národnosť (Vietnamec, Slovák,…)

Nejlepší odpověď
iceT

Je to diskriminace,ale pro ně,pro nás je to normální,takhle říkat.Jenže oni se cítí diskriminovaní všude.Dříve to byli cigáni,nikomu z nich to nevadilo a najednou jsou to Romové,a všichni budou tvrdit,že jsou Češi,když se v Čechách narodili.Hnus,ve­lebnosti…
S tím rozdílem,že když Polákovi řeknu,že je Polák,Slovákovi Slovák,Vietnamcovi Vietnamec…tak tito se nebudou cítit dotčení,protože jejich národnost je zřejmá.

Další odpovědi
anonym

Urcite uz se to nesmi rikat. Drive to psavali i v novinach – obcan Romske narodnosti , ale ted uz jsem to leta necetla. -iv-

roxy52

Byli,jsou a budou to pořád cikáni.

dědapetr

V tomto státě žijí Češi,Moraváci,Sle­zané a menšiny to jsou Cikáni,Romové a další.
Pojem Cikáni se všeobecně používá jako souhrnné označení různých větví (skupin) národa, pocházejícího původně z Indie, jehož nejznámějšími představiteli jsou Romové a Sinti.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Cik%C3%A1­ni
Romové (exonymum Cikáni[5]) jsou etnikum, jehož kořeny sahají do středověké Indie. Romská diaspora je nejpočetnější v Evropě a to zejména ve střední a východní Evropě. Méně početná je romská populace v Americe a ještě menší na jiných kontinentech.
Romský jazyk, který je rozdělen na několik dialektů, má celkem kolem 2 milionů mluvčích.[zdroj?] Mnoho Romů však za svůj mateřský jazyk považuje jazyk země ve které žijí, nebo mluví smíšeným jazykem, který je kombinací romštiny a jazyka dané země.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ro­mov%C3%A9

Elk

Nevím, jestli je to relevantní, ale někde na zdi jsem četl nápis : Již brzy bude konec diskriminace!!!
A pod tím bylo připsáno : Oni nás vyženou!
Jak to bylo myšleno…?