Avatar uživatele
Kelt

Je to chyba, když nechodím na výstavy, do galerií apod.?

Nikdo nemůže stíhat všechno a zajímat se o vše. Poslechnu si pěknou hudbu, od vážné po lidovku, přečtu si knížku, podívám se na film. Teď říkali v rádiu o Pustevnách, že jsou tam ledové sochy a že tam už včera bylo 5000 návštěvníků. Já to mám skoro u domu, stačí sednout na autobus a vyjet tam. Zatím jsem tam ještě na žádných sochách nebyl se podívat, ani na sochách z písku, který byly snad 1000 m od domu. Jinak na Pustevnách jsem samozřejmě byl. A když tam vzpomínám, byl jsem naposledy v roce 1984 v Zwingeru v Drážďanech. A to jsem byl 3 roky v Praze a nebyl v žádné galerii, obrazárně i když některé vstupy byly zdarma. A přitom si některá díla pamatuji i jejich autory více než 50 let. No samozřejmě, že to nebudu dohánět a nepojedu tam (na Pustevny) ani autobusem, ani s někým. No prostě cítím, že by mi to nic nedalo. Co vy na to? Máte taky nějaké podobné téma? Ale ne typu „Ještě jsem nezažil krásný erotický zážitek na Machu Picchu“. Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? FlAsh_7 před 1556 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Proč by to měla být chyba? Ne každý se zajímá o umění. Několik let jsem nesledoval televizi a všichni taky říkali, že to je „chyba“. Přitom nemám pocit, že jsem o něco přišel. Lidi by měli respektovat, že každý jsme jiný, a ne si vymyslet „ideálního“ člověka, každá odchylka od nějž je „chyba“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Mně taky podobné akce neberou, ani hrady a zámky. Dávám přednost přírodním krásám. Mým chrámem jsou lesy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bobek 2

Sterilní prostředí galerií a muzeí mě taky nikdy příliš neinspirovalo a nebavilo. Ty vystavené věci tam nejsou ve svém přirozeném prostředí, člověk není vtažen do jejich příběhu a hodnoty, prostě jen chodí a snobsky pokyvuje hlavou. Vlastně jenom pokud k těm vystaveným věcem nebo tématice mám vztah odjinud, tak mě začne bavit si je prohlížet. V muzeích se to někdy snaží oživit interaktivními exponáty – to se někdy daří lépe, někdy hůře, někomu to pak zase může připadat moc jako disneyland.

Upravil/a: Bobek 2

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

To je jen tvůj problém. Na tobě a tvém rozhodnutí záleží zda někam chceš a nebo nechceš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek