annas

Jé to Babinskej, lótr mexickej, jé to Babinskej, lótr mexickej …?

Zjistila jsem, že dne 20. srpna 1796 se narodil Václav Babinský, český loupežník, jeden z nejznámějších špilberských vězňů.

Jsou všechny historky o něm pravdivé, nebo vymyšlené?
Jde o typ loupežníka z českých lesů a v českém pomezí, jaký hledal český romantismus pod vlivem Schillerových Loupežníků?

Nejlepší odpověď
vagra

„Babinskej"byl opravdu lotr,loupežník a vrah,ale většina zločinů,které mu byly v kramářských písních přisuzovány,byly fámy,které sám vymýšlel a rozšiřoval.
"Báá,jo.“ :D

Další odpovědi
quentos

měl jsem dojem, že je to všechno pravda, tak teď tedy nevím.

led

Bola som pri tom, nie je to síce úplne pravda, Ale, čo robiť , keď tie príbehy sa tak krásne pri ohníčku vymýšľali a rozširovali