Matthew

Je to až k neuvěření, ale věděli jste že Habrobracon, tedy typ parazitující vosy dokáže …

snést až 200× větší dávku smrtelné radiace, která by znamenala pro člověka smrt ?! :)

Z toho tedy vyplívá, že šváb není jediný a zároveň nejlepší šampión na přežití nukleární války. Proč se tedy vždy uvádí výhradně šváb a proč má takovou odolnost vůči radioaktivitě ?

Pro zpestření:

Člověk : Okolo 1000 (rads) jednotek radonu kobaltu, která by člověka dokázala zabít během deseti minut.
Hmyz žijící v kůře stromů: okolo 68 000 (rads)
Šváb : cca 100 000 (rads)
Vosa : schopnost přežít až 180.000 (rads)
(informace, Discover channel:)

PS: kdyby zde byla nějaká nesrovnalost, doplňte :)
Doplňuji:
No vidíte, jak se nám ty informace rozšiřují, nakonec toho švába strčí do kapsy i želva, a kdo ví co ještě :)

Nejlepší odpověď
www

Poněvadž věda jde neustále dopředu a věnuje se nyní systematicky i věcem, které byly dříve poznány pouze náhodou (šváb, stír..) při pokusech JZ a následným zkoumáním dopadů na floru a faunu.
Dnes je možné zkrátka v laboratořích zkoumat více věcí, než před iks lety.
Doplňuji:
Těch nových poznání přírody je ale mnohem více. Objevujeme nepoznané schopnosti rostlin i živočichů na všech „frontách“, vezmi si třeba jen genetiku, existující život v dříve nepochopitelných podmínkách (tlak, teplota, kyseliny..) atd, atd.

Další odpovědi
Funna

nevěděli..ale když už jsme u těch rekordmanů…re­kordmanem mezi živými organismy je bakterie Deinococcus radiodurans (přezdívaná Conan the Bacterium) která přežije dávku cca 1 500 000 rads…a taky se o ní nemluví .-)

Drap

Želvušky, které jsou snad všude, vydrží údajně až 220,000

briketka10

no jó, ale želvuška není želva :))
je to malinká potvůrka Hhh..
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%BDel­vu%C5%A1ky

briketka10

neva :))

Matthew

=^)

Matthew

Aha, tak moje chyba :D Nějak jsem nad tím nepřemýšlel a myslel jsem, že jde o zrobnělinu želvy :D