lluun

Je těžký malování v CAdu, a jaké vlastnosti tam nejvíc využívám ?

Ahoj, chtěl bych se zeptat jaké vlastnosti se mi budou hodit v malování v CADu, jestli např. představivost, logické myšlení, umělecké dovednosti nebo něco jiného … a jak je těžký se s tím naučit ?
Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Funna

v CADech se nemamaluje, ale konstruuje..nejsou to grafické programy (když pominu vizualizace, ale i při nich se vychází z technické dokumentace), jak se mosoj mylně domnívá, ale konstrukční…a netuším, jaký CAD máš přesně na mysli, protože těch je celá řada…a jakému zaměření se chceš vlastně věnovat, protože se používají ve všech technických profesích…od stavařiny, až po elektriku…(CADy nahrazují projekční prkno)..a ty lidské vlastnosti, co jsi vypsal, se ti budou hodit určitě, protože jsou potřeba všechny, hlavně pro 3D…takže pokud máš vlohy na techniku, jsi zvídavý a nedělá ti problém naučit se program, který má milióny příkazů a spoustu možností, cos ním dělat, tak se jednoduchý základ naučíš rychle…zbytek, až ho začneš používat na něčem konkrétním a postupně se s ním seznamovat a zkoušet, co to všechno umí…já v „klasice“ AutoCADu dělám už přes 20 let, ale musím prohlásit, že vše, co s ním jde dělat a všechny příkazy neumím (jen proměnných je tam taková spousta, že ty se ani naučit nedají)…a to jsem docela nadprůměrný uživatel a využívám některé funkce o kterých většina ani neví, že existují .-)…

Další odpovědi
mosoj

To co při malování tužkou. Talent.