Kuchařosatan

Je těžké udělat si řidičák na motorku?

Odpovědi
Drap

Pro někoho velmi snadné, pro jiného neřešitelný problém.

Rokio

Je to lehčí než udělat si řidičák na auto a mnohem jednodušší než udělat si řidičák na velká vozidla (autobus, náklaďák apod.).

nyjono

Pro někoho ano, pro jiného ne.
Těžko odhadnout jak na tom bude někdo s IQ 91. Tedy pokud se otázka týká tebe.

elkon

Jak pro koho, kdo je lempl, má třeba problém.

Schluker

Nerekl bych, ze tezke, spis narocne. Po nedavnem zprisneni podminek to vyzaduje opravdu solidne zvladnutou techniku jizdy – jizda nizkou rychlosti, slalom, osmicka, krizove brzdeni atd.

Rokio je uplne mimo. Zjevne na motorce nikdy nesedel, natoz aby si na ni delal papiry.

Klaproth

Jak pro koho. Pro mě to bylo mnohem jednodušší, než řidičák na náklaďák a traktor. Je to více než 40 let, moc si to nepamatuji, ale mám dojem, že jsem na motorku ani žádný výcvik nedělal, dali nám to v rámci braneckého školení ve Svazarmu automaticky s ostatními skupinami ŘP.

Dochy

Ani nevím jak je to v současnosti. Dělal jsem zároveň A+B (už jsem měl A do 50ccm) cca v roce 1994. Cvičné jízdy jsem absolvoval na obojím, teorii také, testy byly jen jedny, a jízdy s komisařem si pamatuju jen v autě.

Zato si moc dobře pamatuju první cvičnou jízdu na motorce… Instruktor řekl: Tady to má plyn, tady brzdu, tady se řadí, spojka, nasaď helmu, jedem do města. V pohodě až k první červené. Na zelenou jsem pak křižovatku projel na zadním i s instruktorem za zády… Vydržel nadávat hodně dlouho.