Gestas

Je teoreticky možné mít IQ větší než 200?

Průměrné IQ je 100 a vzhledem k tomu, že nnení možné mít IQ menší než 0 a Gaussova křivka je symetrická, nemůže mít nikdo ani IQ vyšší než 200. Mám pravdu, nebo se mýlím?

Nejlepší odpověď
Kepler

Četnost výskytu různých úrovní IQ se asi neřídí Gaussovou křivkou. Nejdřív bych předeslal, že IQ se měří podle různých metod a výsledky se mohou lišit.

Žebříčky géniů s největší inteligencí se různí. Často najdete na prvním místě muže, o kterém jste nejspíš nikdy neslyšeli. IQ Williama Jamese Sidise (1898–1944) se odhaduje na 250 až 300. Pro srovnání – největší nejprokazatelněji ověřené IQ, jehož držitel Kim Ung-Yong (*1963) je zapsán v Guinnessově knize rekordů, je 210. https://epocha­plus.cz/6-lidi-s-nejvyssim-iq-znate-je/

Další odpovědi
Emefej

Jak si tak pročítám tvé otázky soudím, že hranici 200 IQ bodů se nebezpečně blížíš.

Dochy

Gaussova křivka není omezená na žádnou stranu. IQ ale nulou omezeno je. Omezení nahoru pokud vím není.

autacek

Tak vysoké IQ se běžně neměří, protože by hrozilo nebezpečí poškození měřáku a kdo by to pak platil… Ostatně opravdu chytří lidé nemají většinou ani potřebu si něco dokazovat nějakými IQ testy.

Kelt

Teoreticky je možné všechno, překročit rychlost světla, dostat se pod teplotu absolutní nuly, a tak určitě si dokážeš vytvořit otázky, na které budeš znát odpovědi a když si dáš vhodné bodové ohodnocení , tak se dokážeš dostat určitě i přes 500.