Kelt

Je tento proces bezztrátový? Ani kapka nazmar.

Občas jako prevenci si odleju třeba Tullamore dew do vršku, ten vyleju do sklenice a vypiju. Snažím se tam vylít celý obsah toho vršku. Vršek nevymývám, ale pak ho zase našroubuji zpět na láhev. Takže veškeré množství, které zůstalo ve vršku, by mělo natéct zpátky do lahve. Když koupím novou láhev, která ještě není otevřená, tak ji mohu obracet dnem vzhůru a zase postavit zpět a všechno nateče zpět – uzavřená soustava. Ale jak je to v tom prvním případě? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Dochy

V tom prvním případě Ti ale zůstane trochu na závitech a to se zpět do flašky nedostane.

Další odpovědi
Schluker

I pri samotnem prekevani dochazi ke ztratam odparem. Dvoji prelevani tedy znamena vetsi ztraty. Nicmene bavime se o naprosto absurdne nizkych mnozstvich ztrat.

nyjono

Chtělo se mi napsat to samé, co Dochy.
Něco zůstane v závitech.
Musel bys dlouho čekat,aby vykapalo do sklenice vše, i z těch závitů.

zjentek

Čemu si nepořídíš náprstek?>>>ht­tps://www.drak­karia.cz/sper­ky/stribrne-sperky/stribrna-pohadka-iii/ptacci-stribrny-naprstek-ag-925.html/?gclid­=Cj0KCQiAs5eC­BhCBARIsAEhk4r7kAg­dpBAlYoGrjmNkS3CsKZ­sQ-hoFF6eYewXajw_8zBY­zUVgaQYKkaApLQE­ALw_wcB

Kepler

Vidím to tak, že úplně bezztrátová by byla metoda „z krku do krku“. To by ovšem byla v případě Tullamore dew prasárna.

mosoj

Nechlastej a máš po starostech.

Midoc

Do vršku nic nelít. Část alkoholického nápoje zůstane v závitě. Hrdlo láhve bude znečištěno.
Nejlépe je nápoj nalít rovnou do sklenice a vypít.
Nakonec nalít do láhve trochu vody a vypít.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.