Rokio

Je tento muž nadprůměrně inteligentním člověkem?

Jeho IQ je 97.

Má úplné střední odborné vzdělání. Umí dva cizí jazyky, má počítačovou gramotnost, zvládá psát všemi deseti rychlostí 250 čistých úhozů za minutu, zvládá úpravu fotografií, umí vytvářet kresby přes počítačovou grafiku a přečetl několik knížek zabývající se etiketou a zhlédl několik desítek videí o etiketě od Ladislava Špačka.

Na základní škole měl buďto samé jedničky, nebo alespoň vyznamenání na vysvědčení. Základní školu zvládl perfektně.

Nejlepší odpověď
annas

jiná odpověď

Pojem úplné střední odborné vzdělání je " stará" terminologie.

„Od roku 2015 dochází k nové klasifikaci vzdělání podle EU – pojem ÚSO není oficiální“

„Střední vzdělání s maturitní zkouškou odborné – délka studia 4 roky“

„Střední vzdělání s výučním listem – délka studia 3 roky“

http://www.nuv.cz/

Uvedla jsem u vaší otázky

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-mam-vzdelani-kdyz-jsem-uspesne-absolvoval-tyto-skoly

Třeba u mnohých dětí, které mají samé jedničky neplatí, že změní svět, Kolik slavných jedinců, např. spisovatelů, ve škole neuspěl., ale právě jejich inteligence třeba jazyková, logická, matematická či jiná způsobily, že se stali výjimečnými

Stejně tak číslo IQ, které jste uvedl, není dokladem inteligence, prokud nejde o test, který je vyhotovený přímo u psychologa nebo v Mense.

Někteří se stali génii z vlastní vůle,. jiní třeba z přinucení rodičů. Ale nechyběl jim talent a píle.

Už jsem vám několikrát psala, že je několik druhů inteligence, takže záleží na tom, kterou inteligenci máte na mysli.

Podle informací se opět ptáte na sebe, takže z toho, co jste uvedl, se nedá hodnotit druh vaší inteligence. Špatně se inteligence definuje, často se za ni považuje „zdravý rozum“ .

Opakovaně prezentujete sám sebe, je třeba, abyste si uvědomil, že byste měl těžit ze svých výhod či nevýhod a nalézt vlastní identitu.

Důležitá je i skromnost., ale i zdravé sebevědomí, věřit si. najít sám sebe a věřit si.

Další odpovědi
Funna

jiná odpověď

zjevně netušíš, co je inteligence…to co jsi vyčetl, mimo hodnoty IQ, neznačí inteligenci, ale znalosti, popř. kvalitu paměti a učení se…
pokud má opravdu IQ „jen“ 97 je naprostým průměrem, co se inteligence týče…

Drap

jiná odpověď

Z údajů které jsi uvedl nevyplývá nic, že by měl být nadprůměrně inteligentní. Jak vůbec je či neni inteligentní, nelze z takových údajů posuzovat.

Edison

je podprůměrně inteligentní

Zásadní je, že průměrné IQ je 100. Po korekcích na zvyšování IQ v průběho doby je průměr někde kolem 105 – 110. Z toho plyne, že je podprůměrně inteligentní. Nic to ale nevypovídá o reálných schopnostech.

Kelt

jiná odpověď

Tady můžeš uvést i BMI index, zkušenosti, kde všude byl, v jakém je znamení a co řekl, ale hlavní věc je, jaký je v praktickém životě, jak si poradí. Jsou lidé, kteří hodně čtou a pamatují si, takže tě zaplaví mořem vyčtených informací. Ale v praxi potřebuješ zařídit, aby materiál včas došel a znovu se objednal, abys vyřešil problém, když nemáš lidi a musíš něco udělat v určitém termínu. Nebo něco zařídit. Asi sám víš, jaké jsou kurzy měn a kdy je dobré dělat nějakou transakci. Ale udělat to a být v tom dobrý, to chce něco více.