Avatar uživatele
Rokio

Je tento člověk alkoholikem, pokud budete posuzovat na základě tohoto popisu?

Tento muž se jmenuje Tonda. Je mu 30 let. Pije už od 16-ti let.

Za den vypije v průměru jedno až dvě piva. Jedná se o dvanáctky a pivo kvalitní značky. Dokáže nekonzumovat alkoholické nápoje klidně i tři týdny, pokud chce. Je to člověk se silnou vůlí.

Má ale ve zvyku sem tam nepřijít do zaměstnání a místo toho vyrazit do hospody s kámoši, kde si dá jedno pivo do jedné nožky, druhé pivo do druhé nožky (zde myšleno obrazně), objedná si guláš se šesti knedlíky a zahraje si šipky. Nakonec vypije ještě třetího pivsona na vystřízlivění a po zaplacení útraty odejde z hospody.

Je takový chlap alkoholikem, když tolik piva nevypije, ani se neopíjí jednou za čas, ale pouze někdy nepřijde do práce, protože si chce trochu povyrazit?

poznámka: Příklad je vymyšlený. V naší rodině se alkohol nepije.

Zajímavá 0 před 1481 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… po dvou pivech a guláši bude vožralej maximálně abstinent a do práce nepřijde flákač, todle s chlastem nemá nic společnýho …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kostitrasz

Test na to zda-li je člověk závislý na alkoholu je jednoduchý – vydržet celý měsíc bez kapky alkoholu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Tw!st

Pokud bych měl podle popisu soudit, tak bych řekl že spíše není alkoholikem. Alkoholik by tři týdny bez alkoholu těžko vydržel. Spíše je to takový typický čech bych řekl

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
agentpv

není to alkoholik, ani ta nižší kategorie: „piják“ = pije hodně alkoholu a často, ale není závislý. Pokud občas nepřijde do práce a (nemá dopředu naplánovanou dovolenou, ani volno) tak je hlavně nezodpovědný

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Nejspíš jo, bo pije. (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Ano, jsi alkoholik.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rokio

Edison: Jsem zapřísáhlý abstinent. Nikdy jsem alkoholický nápoj neochutnal.

před 1481 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Tím hůř. Přestaň se patlat v hodnocení lidí, sebe i nějakých smyšlených osob. Jsi s tím fak děsně nechutnej. Asi ti to začnu nahlašovat jako obtěžující.

před 1481 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rokio

Mc Merkurion: Říkal jsem, že v průměru za den vypije jedno až dvě piva. Některý den může vypít třeba pět piv. Jinak s tvojí odpovědí souhlasím.

před 1481 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

…dyť to je v pořádku, já taky většinou chlastám až večer nebo v noci …

před 1480 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek