Avatar uživatele
redy

Je tenhleten psací stroj k něčemu?

CARRERA II
Olympia, našla jsem ho u babčiny na půdě.
Myslím jestli ho nemám vyhodit, když stejně mám noťas.
Abych nestřádala jen bordel.
Děkuju

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, briketka10, zzzzz, zjentek, gagaga před 2965 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Někdy se i takovýto historický stroj může příležitostně hodit ..nejčastěji to bývá k psaní ;)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Ad redy,

koupila jsem si kdysi německý elektronický stroj Optima, stál stejně jako dnes levný počítač.

Zkoušela jsem opakovaně stroj prodat na netu aspoň za symbolických Kč 100, nepodařilo se. Nabídek na netu je dost, poptávka nulová.

Teď jste mně stroj připomněla, zřejmě ho zavezu do sběrného dvora.

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?johana 56 Nahlásit


Avatar uživatele
led

Konečne stroj, na ktorom sa dajú písať texty a nie je náchylný na víry a „odpočúvanie“ ! Hurá!
Noťas, pokiaľ používate len na písanie bez pripojenia na internet, ´ládovania´ rôznych programov, najlepšie so systémom DOS a starým poctivým T602, ano ten ho môže nahradiť.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Bude dobrý jako hračka pro děti

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ten stroj je určen na psaní. K ničemu jinému se nehodí. Dnes uiž o stroje neni zájem. Nikdo na nich nepíše. Jedině sběratelé. Obdobné je to s opraváři psacích strojů. Potřebuji opravit stroj vyrobený kolem roku 1900 a zatím jsem na nikoho nenarazil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Jestli ne už teď, časem to bude starožitnost a kuriozita.:-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Drap, s poľutovaním vám musím oznámiť,
nemáte pravdu.
Ešte aj dnes mnohí spisovatelia, novinári píšu aj na starých mechanických písacích strojoch. Je rozdiel čítať po sebe na obrazovke a čítať na papieri, priamo v texte si robiť poznám a korekcie, než si kaziť oči pri obrazovke, kde dlhší text málokedy dokážete vidieť celý. Rýchlo vyhľadávať, keď len približne viete čo hľadáte je na obrazovke tiež náročnejšie než na papieri. A je to aj otázka zvyku a daných možností, hlavne ak nemáte prístup k elektrike.

před 2965 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

koubavit:
Pro děti to není dobrý, je elekt. a to je šrumec,když nejsi dost rychlej tak ti to napíše přes celou linku počáteční písmeno. 🙂

před 2965 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

annas já si to myslela, vždycky něco vyhrabu, a pak nevím co stím.
Odvezu ho taky do sběrnýho dvora.
Děkuju

před 2965 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

redy, bud ho dejte zjentekovi, nebo si ho nechte..
verte mi, ze jednou prijdete do veku , kdy Vam takovejhle psaci stroj bude zdobit obyvaci pokoj

ja , i zjentek uz v tom veku jsme :)

co jsem drive tahala na pudu jako " harampadi " po nasich , dnes snasim dolu ..

jednou mi syn na neco takovyho povida : jezisimaria, cooo tooo jeee?
a ja :krasna stara vec..
a on : mami, ja mam ve sklepe starej zrezivelej boiler, tak jestli chces, tak ja ti ho privezu !

blbec ! :)

  • iv-

před 2965 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

ale jestli on to ten zjentek nakonec do toho sberu nenosi sam ! :p

před 2965 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

redy,

děkuji. Zkoušela jsem psát inzeráty, nic. Jednou měl někdo zájem, tehdy ještě za Kč 300, ale byl z jiného konce republiky, neměl na naši stranu cestu, takže nic. Pošta nepřichází v úvahu, jde o elektroniku, balení atd.

před 2965 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Děvčata, pukud je některý z těchto strojů kovový, tak bych si pro něj nechal poslat. Totéž platí i pro kovové šicí stroje na kovové skříňce či nožkách, šlapadle. Sdělte prosím do pošty, děkuji, z.

před 2965 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Drape, pokud neopravíš, tak bych si odvezl i ten tvůj. Vyměním za drobný předmět, které tvořím ze starých výrobků, strojů a jejich součástek. Předmět dle vlastního výběru.

před 2965 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek