Rudík 12

Je teď legální se setkat s ostatními v parku?

Můžu se teď setkat s kamarády? Pokud to udělám, porušují tím zákon? (kvůli koronaviru)

Odpovědi
da ny

S respirátorem ano, i blíž než na 2 metry. :D

Pepa25

Ano, žádné omezení pohybu (v rámci ČR) už není. Platí pouze povinnost respirátorů:
„Všem osobám se … zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek …, zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek … které brání šíření kapének, a to … na všech ostatních veřejně přístupných místech, kde dochází na stejném místě a ve stejný čas k přítomnosti alespoň 2 osob vzdálených od sebe méně než 2 metry, nejedná-li se výlučně o členy domácnosti.“

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Rudík 12

Já se stýkám wždy, i bez respirátoru. A myslím si, že přímo „nelegální“ to ne ní.