wwear

Je technicky typ spíše praktický nebo teoretický typ?

Ahoj, k čemu se podle vás technicky typ více přibližuje k praktickému nebo teoretickému typu?

Nejlepší odpověď
anonym

Špatně formulovaný dotaz – upřesni, na co se vlastně ptáš.
Technický typ může být prakticky i teoreticky zaměřený – určitě bych k lidem „technického typu“ řadil i teoretické fyziky, i konstruktéry a technology, i manuální pracovníky (v tomto kontextu třeba lidi, kteří se podíleli na objevení/vymyšlení vynálezů, jejich konstrukci i výrobě) – všechny tyto ´profese´ byly nezbytné k uvedení vynálezu do praxe (pro příklad – zamysli se třeba, kdo všechno se podílel na uvedení atomové bomby do funkční podoby).
Jako ´protiklad´ ´technika´ vnímám umělce.

Další odpovědi
Funna

Questman to sice napsal dobře, co se týká úsloví „technický typ“, ale to, že tento člověk není žádný myslitel trochu přestřelil, protože pokud chce člověk cokoliv opravit, vyrobit, tak u toho přemýšlet musí…sice nevymyslí novou teorii relativity, ale musí mít prostorovou představivost a technické myšlení…takže blbec (jak to vyznívá z jeho příspěvku) určitě není…

led

Ide tu o na sebe nezávislé pojmy.
technický / zmiešaný / antitechnický typ
praktický / zmiešaný / teoretický typ
umelecký / zmiešaný / antiumelecký typ

Tieto typy sa medzi sebou rôzne miešajú, sem tam z toho vzniká odpad – množstvo rozdielných a ojedinelých ľudí, týčiacich sa nad zmes nás ostatných.
Ano, važení, velikáni našich dejín sú vlastne odpad, neprispôsobený našej spoločnosti, veď oni sú iní, než my všetci. Čo vybočuje z radu na hranicu s ním, obrúste výčnelky…
Jestvuje napríklad ľavoruký technický teoretik -
absolutné nemehlo s kladivom v jednej ruke a hrubým technickým projektom ´Použitie kladiva na klincovanie v praxi´ v druhej ruke…

Questman

Pokud někdo v běžném hovoru někdo o někom řekne, že je to technický typ, tak tím většinou myslí, že daný člověk je manuálně zručný a není to žádný myslitel.

Ale jinak to může znamenat jak že umí pracovat s technikou, tak že má o ní rozsáhlé vědomosti.
Doplňuji:
Ano, ano…
Děkuji uživateli mowla za zdlouhavou formulaci mé prosté odpovědi -_-

MK44

Pro wwear:

Na podobnou, ne zcela šikovně formulovanou, otázku jsem odpovídal:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/rozdil-mezi-technickym-a-praktickym-typem