Moniccc

Je tato věta správně napsána?

Ve 4. ročníku jsem docházela na praxi, kde mým úkolem mimo jiné bylo i hlídaní dvou sedmiletých dětí.

a nebo:

Ve 4. ročníku jsem docházela na praxi, kde mým úkolem, mimo jiné, bylo i hlídaní dvou sedmiletých dětí.

Myslím tím ty čárky u „mimo jiné“. Děkuji předem a přeji krásný zbytek večera!

Nejlepší odpověď
quentos

Jelikož v tomto případě slovní spojení „mimo jiné“ neuvozuje větu, není třeba ho zde oddělovat čárkami.
Je ovšem nutné napsat čárku nad A u „hlídaní“, jelikož jde o podstatné jméno slovesné – HLÍDÁNÍ, nikoli o pasivní adjektivum.

Další odpovědi
annas

Osobně bych změnila stylizaci. Je třeba dbát na správné postavení větných členů.

Jinak spojení „mimo jiné“ uvádí vysvětlujicí přístavek, takže ten (=hlídání dvou dětí) by měl být umístěný za podst. jménem " úkolem"..

Čárka samozřejmě nebude, protože jde o nevětný příklad.

Ve 4. ročníku jsem docházela na praxi, kde bylo mým úkolem mimo jiné i hlídání ddvou sedmiletých dětí.