Kepler

Je tatarský biftek a rybí maso jediné maso, které se jí syrové?

Které maso se ještě jí obvykle syrové?

Nejlepší odpověď
annas

Existuje tzv. paleodieta,. při níž se jí syrové maso. Mám dojem, že se někdo na tuto dietu už ptal. Je to už několik roků, od kdy se tato dieta aplikuje.

Nevýhody diety – viz odkaz.
https://pixaba­y.com/vectors/di­alog-tip-advice-hint-speaking-148815/

Setkala jsem se jen s tatarským biftekem z hovězího masa a z lososa. Můj soused jedl syrová játra, ještě teplá, když je vyndal při zabijačce ze zabitého vepře.

Jedna moje známá si natenko rozklepala vepřový řízek a snědla. Stejně tak syrovou sekanou.

V Japonsku jedí syrové koňské maso, zřejmě i pohlavní sekret ryb.

https://www.sushi­market.cz/5-kurioznich-jidel-dil-2-basashi

V Číně jestě stále syrové i vařené psí maso., i když aktivisté proti tomu bojují.

https://www.in­fo.cz/magazin/bru­talni-cinsky-festival-psiho-masa-stoji-zivot-desitky-tisic-zvirat-aktiviste-je-na-vlastni-pest-zachranuji-32360.html

Další odpovědi
Drap

U nás obvykle žádné, ale lze jíst téměř jakékoli maso včetně vnitřností syrové. Australané kromě toho jedí syrové některé druhy housenek.

zjentek

Kdepak! Sníst se dá každý maso a co tě nezabije, to posílí, ale trošku opatrně u divočáků, tam byly teďka nějaký bacile! (;

Klaproth

Italské karpáčo (nevím jak se to správně píše) se také jí syrové.

aliendrone

Klaproth>>> A není náhodou carpaccio z hovězího? ;) :o

Dochy

Drap: „Australané kromě toho jedí syrové některé druhy housenek.“ – to je normální i u nás, zejména v třešňové sezóně…

aliendrone

:D :D :D ;)