Lgee

Je takto skutečně možné získávat návštěvníky na svůj web?

četl sem něco o Linkbuildingu že se normálně dá dávat odkaz na cizí weby,zcela legálně (není to bráno jako spam), a že většině webů to nevadí když je to k tématu a neobtežuje ty uživatele.

PS: Copak já mluvim o spamerských stránkách, myslím třeba odpověď s textem zdroje jako si sem třeba dal teď ty ačkoliv to není tvoje stránka.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Ne

Linkbuilding není o získávání návštěvníků (odkaz na nerelevantní web kdesi v patičce nějaké spamerské stránky plné reklamy a porna vám velkou návštěvnost ani přinést nemůže) dokáže však oblbnout některé hloupější vyhledávače, které kalkulují rating stránky podle hrubého počtu zpětných odkazů, které na ně vedou z jiných webů. Nasekat obrovské množství zpětných odkazů se tak mohlo zdát jako docela chytrý způsob jak si rating stránky zvýšit a dostat se tak ve výsledcích vyhledávání výše. Bohužel, nebo snad bohudík, ty kvalitnější vyhledávače v čele s google proti tomu celkem uspěšně bojují a často všechny pokud rozpoznají, že na váš web odkazuje příliš mnoho spamerských falešných linkbuildingových webů vám šmahem srazí na rating celé domény na 0 a vaše stránky se propadnou ve výsledcích až na dno. Z toho důvodu imo nestojí za to to riskovat. Těžko vám pak ztracený rating bude někdo vracet a vám nezbude než s ostudou založit novou doménu a tam už jednat obezřetněji. Viz zdroj.

Zdroj: https://webmas­ters.googleblog­.com/2012/04/a­nother-step-to-reward-high-quality.html

Další odpovědi
ivzez

Ne

Ona je „návštěvnost“ a skutečná návštěvnost.
Ta první zanzamenává počet všech přístupů na web, včetně těch,
kteří na odkaz klikli omylem a web okamžitě zavřou.

Vám by ale mělo jít o skutečnou návštěnost, tzn. o návštěvníky,
kteří se u Vás rozhlédnou, něco si přečtou a po nějaké době se vracejí.
A té dosáhnete jedině vlastnim kvalitním obsahem.

Lgee

Myslím když je to releativní k danému webu, navíc vyhledávače mi jsou ukradené.

ivzez

Vyhledávače by Vám ukradeny být neměly.
To si můžete dovolit u zaběhnutého webu.

V začátcích, kdy Váš web ještě není moc znám,
jsou výborným pomocníkem.