hapiky

Je taktické nevyčnívat z řady?

Jen si v duchu říkat: Já na to mám!

Nejlepší odpověď
dubraro

Záleží na situaci. Pokud chce člověk prostě v klidu žít, pak je to účelná strategie. Pokud ale má ambice něčeho výjimečného dosáhnout, nezbude mu, než z řady vystoupit.

BTW: Taktika je krátkodobá, operativní. Strategie je dlouhodobý záměr.

Další odpovědi
Kepler

Nejen taktické, ale i moudré!

anonym

Mám opačnou zkušenost, hra na šedou pilnou myš se vám bohužel dlouhodobě vymstí. Je třeba se umět ozvat, umět na sebe upozornit, umět prodat své stanovisko, stejně jako svou práci a nebát se pod obojí podepsat ať už to budí jakékoliv reakce.

elkon

Jak kdy, jen srab a slaboch se stále schovává. Někdy je nutno „přibrzdit“, jindy „přidat“. A to je potřeba umět rozpoznat. Kdo to zvládá, má život snazší.

Posspi

V jakém směru je tohle myšleno? Nejsem si tak úplně jist, zda-li otázku chápu správně.. Já bych chtěl něčeho dosáhnout, taktizovat a zjišťovat, co a jak.. Bohužel mi to nikdy nevyšlo a ve společnosti nějakou strategii postrádám.. Ve škole si celé dny jedu svoje, s nikým se nebavím a na nikoho neplivu. Nejsem zlý, jen upřímný.. Ach jo, chtěl bych být jako Radim z Robinsonova Ostrova.. Ten to uměl nejlépe ze všech. Kéž bych byl stejně tak chytrý, jako on.

marci1

Jak pro koho. Někdo touží po tom, aby trčel z řady, někdo má raději svůj klid a pokoj. Stále ale platí: Všechna sláva, polní tráva. 🙂
Nový zákon, I Petrova 1:24: „Nebo všeliké tělo [jest] jako tráva, a všeliká sláva člověka jako květ trávy. Usvadla tráva, a květ její spadl“.

aliendrone

Otázka je v samotném základu ŠPATNÁ. Vyčnívat / nevyčnívat z řady obnáší být v řadě zařazen, což je PITOMOST (kterou ohromné množství lidí dělá DOBROVOLNĚ)!

Nikdy se nenechej „zahnat do řady“ a když už, tak dělej všechno možné, abys v ní nezůstal. Předbíhej, podváděj, lži – cokoliv, protože zůstat v řadě ať již vyčnívající nebo ukrytý znamená SMRT (povětšinou v obrazném smyslu, ovšem někdy DOSLOVA).

Nevšiml sis, že být v řadě znamená automaticky i přijmout PRAVIDLA řady – a ta jsou z nějakého záhadného důvodu skoro VŽDY nastavena ve tvůj NEPROSPĚCH. A především bacha na ty, kteří se tě snaží dostat do řady pod záminkou „morálních hodnot“ a podobných plků. Dobře si prověř ty, kteří se tě snaží přimět „zařezávat“ tímto způsobem, BEZ VYJÍMKY jsou to buď úplní idioti (naprostá menšina), většinou ale ten nejodpornější myslitelný morální odpad (proto to také dělají).

Takže je naprostý nesmysl na tuto otázku odpovídat ve smyslu nabízených alternativ. ;) :)

nyjono

Jak v které situaci.
Někdy ano a jindy ne.

hapiky

Posspi: Ani špičkový běžec neběží od začátku jako první!