tojsemjá

Je takových víc?

Teď jsem četla doplnění od Annas o gejšách-že toto povolání bylo původně čistě chlapskou záležitostí,ze kterého ženy muže absolutně vytlačily.Vím že třeba i pletením se napřed zabývali výhradně muži.Je víc činností,kde ženy nahradily úplně muže?A naopak-muži ovládli nějakou původně ženskou činnost?
Doplňuji:
Myslím povolání,nebo činnost kde se úplně prohodili muži a ženy.Na žádné jiné kromě těch dvou jsem nepřišla,ale asi jsou.

Nejlepší odpověď
annas

V poslední době si někteří muží vybírají mateřskou dovolenou a pečují o děti.

Další odpovědi
iceT

Muj chlap doma plne prevzal myti nadobi:-)

kropitko

Dříve vařily pivo jen ženy,dnes je to převážně mužská záležitost,ale je pravda,že dnes již zase do tohoto odvětví ženy pronikají. Nedávno byl v televizi dokument o ženě,která pracovala jako sládek…
No a naopak mě nic nenapadlo,asi to bude tím,že muži jsou dominantnější a do „svých“ profesí jen neradi pouštějí ženy. Stále bohužel přetrvává názor,že žena nezvládne to co muž.

pondělí

hlavně takovou blbost o gejšách chapech neříkejte žádnému japonci,trefil by jej šlak
slovo gejša v starojaponštině znamená.INTIMNÍ SPOLEČNICE,nebo ŽENA K DOPROVODU