_136

Je takové to chování v době nouzového stavu a zákazu vycházení na úrovni trestu?

https://youtu.be/5X-cwlv1_ZE a https://youtu­.be/_FwrVdlgskc

Nejlepší odpověď
Justin1

Klidně ano. Opatření k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví nejsou od toho, aby se každý rozhodoval, do jaké míry se mu chce je dodržovat. Když někdo dává přednost svému prospěchu na úkor bezpečnosti, tak v tom vidím něco nevyzrálého.

Další odpovědi
led

Núdzový stav a z toho vyplývajúci aj zákaz vychádzania v stanovenú dobu, podmieňujú aj zvýšenie trestov za porušenie stanovených podmienok pre obyvateľov v oblasti, pre ktorú platí núdzový stav.

Pre malú ukážku zo Slovenska v čase núdzového stavu, mladík (18 ročný) za dokázanú krádež v obchode v hodnote cca 30.- € v zrýchlenom konaní dostal 13 rokov natvrdo. Priťažil mu útek z miesta činu a bránenie sa zadržaniu ochrankárom a náhodne prítomnou policajnou hliadkou a tým, že to bolo v čase vyhláseného núdzového stavu… Ochrankár, ktorý mi to rozprával, bol sám šokovaný výškou trestu.
Určite niekto poznáte podobné prípady aj z ČR.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.