Avatar uživatele
Kepler

Je taková platba bezpečná?

https://checkou­t.bluesnap.com/bu­ynow/checkout;jses­sionid=FDE0C085­CD8A0206343A1491C200F3A2­?storeid=54264&pro­motionsvisible=Y&qu­antitydisable=Y&sku192­8826=1&sku1928826al­d=N&page.expi­red.recoverin­g=true
Všimněte si jaké různé citlivé údaje po mně vyžadují. Mně to teda moc košer nepřipadá. Už jsem se s tím setkal u více případů. Jaké máte zkušenosti máte vy?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 828 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Arne1

Takhle nebezpečně zadávané údaje o kartě dávám jen 100% známým firmám. Nepoužívají běžné platební brány a to je podezřelé. Nevypadá to na evropský obchod, spíše nějaká Asie. Použil bych na to jednorázově odblokovatelnou / virtuální kartu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Pokud je to ověřený obchod, tak bych to neřešil. Je potřeba prověřit recenze dalších klientů. pokud jsou kladné, nebude to problém. Případně se poohlédnout po jiném obchodě.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Malvína

No nevím, ta stránka nevypadá moc důvěryhodně. Údaje jako jméno a adresu tam zadáváš kvůli e-shopu nebo to po tobě chce přímo platební brána? Ta by tyto údaje vyžadovat neměla. Postačí jim číslo karty, platnost karty a CVV kód, popřípadě jméno držitele. Přes jaký e-shop to tu objednávku máš? Koukni na nějaké recenze na netu. Dnes platí přes net kde kdo, určitě by napsali negativní zkušenost při placení kartou, kterou e-shop nabízí.
Já platím přes internet často, ovšem u prověřených prodejců.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

A co je primární obava, že ti zneužijí údaje? Jestliže máš ČS, tak máš nepochybně i jejich IB, tj. George, že? Pak je to řešení úplně jednoduché, co se bezpečnosti platby týče. Vytvoříš si virtuální kartu, u ní omezíš limit na platby, tou pak zaplatíš a kartu zrušíš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Vypadá to jako standardní zabezpečná platba kartou americký styl – provozuje bluesnap.com, to je platební instituce s registrací i pro EU. Vyplňují se údaje o kartě včetně kódu CVV.
Pokud nechcete na netu dávat bankovní kartu, tak pro takové náhodné platby je ideální předplacená Paysafecard – tu lze jednoduše v různých hodnotách koupit v každé trafice, kde mají termínál Sazky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Alesh

Co máš za banku?

Avatar uživatele
Kepler

ČS, raději se zeptám tam.

Avatar uživatele
Arne1

V George si můžeš vytvořit jednorázovou virtuální kartu, pro tento eshop bych to udělal.

Avatar uživatele
Alesh

Jinak ti můžu i já vzdáleně poradit, můžeme se klidně spojit třeba přes Meet, bych ti to ukázal, jak to funguje. Je to vcelku jednoduché.

Avatar uživatele
Alesh

Jo, v IB máš i možnost chatovat s poradcem, už jsem párkrát využil, je to super. dokonce to snad funguje non-stop.

Nový příspěvek