Je tahle věta pro vás dost srozumitelná?

Dobrý den,
měla bych na vás otázku.
Přijde vám tahle věta srozumitelná?
Mimoslovní sdělení nám poskytují informaci, která nám může prozradit postoj či pocit člověka k informaci či situaci.

Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Větě rozumím, ale nelíbí se mně její stylizace.

Mimoslovní sdělení – užíváte množné číslo , takže více sdělení = více informací. .. Nebo uvést jednodné číslo – poskytuje informaci …

MS poskytují informace, z nichž poznáme nejen postoj člověka k určité situaci, ale i pocity s ní související.

MS poskytuje informaci, z níž poznáme nejen …

„Mimoslovním sdělením se dovíme, jaký postoj či pocit člověk má.“
Věta má rovněž chybnou formulaci..

.Chybí postoj k čemu, pocit z čeho …vyjádření je nepřesné.

Stejně tak mimoslovním sdělením se dovíme – má nesprávnou vazbu.
se 7. p.
Z mimoslovního sdělení se dovíme: co; o čem, co o kom, čem;.

Další odpovědi
quentos

Je, jen je trošku šroubovaná – poněkud anorganicky působí spojení „postoj či pocit člověka k…“, neboť pocit se pojí s jinou předložkou než postoj („postoj k“ vs. „pocit z“). Možná by stálo za úvahu přeformulovat ten konec např. na „postoj člověka k informaci či jeho pocit z ní“ (což by zároveň vyřešilo problém opakování slova „informace“, na nějž již upozornili ostatní).

marci1

Je. Mimoslovním ( neverbálním ) sdělením se dovíme, jaký postoj či pocit člověk má. Může se jednat třeba o dotyk, pohlazení, vzdálenost mezi dvěma lidmi při komunikaci, postoj těla, pohyby rukou, nohou, pohledy očí, kývání hlavou, přikyvování ap. 🙂

gecco

Jo…
😉

Funna

pokud jsi chtěla říct, že se z verbální komunikace dozvíme další, popřípadě jiné informace, než která nám „pozorovaný“ sděluje slovy, tak mi srozumitelná připadá…i když musím přiznat, že jsem si to četla 2× .-)..jen se mi tam moc nelíbí ty dvě slova informace v jednom souvětí…

zjentek

já tomu nerozumím ..mně neverbální komunikace řekne víc než slova

Lamalam

Ano, je.

ivzez

Gabi,
jestli si dobře vzpomínám na předchozí
otázky, píšete odbornou práci.

Proč tu práci píšete? Kdo by ji měl číst?
Měla by někomu něco přinést?
Nebo ji berete jenom jako nutné zlo či úkol?

Odbornost se nepozná z umělých „šroubovaných“ obratů.
I odbornou práci můžete napsat formálně správně, čtivě
a zároveň na vysoké odborné úrovni.

Věta z dotazu i další formulace níže z diskuze jsou
srozumitelné. Gramatiku a stylistiku nekomentuji …

Opakovaně se tu radíte o věcech,
které by Vám měly dávno být jasné,
a následně vytvoříte takový „skvost“ …

anonym

Shrňme si to…lepší bude napsat díky Vám tuhle formulaci.
Neverbální sdělení poskytuje informaci, z níž poznáme nejen postoj člověka k určité situaci, ale pocity s ní související.
nebo..
Mimoslovní sdělení nám poskytuje informaci, která nám může prozradit postoj člověka k informaci či jeho pocit z ní.

annas

Záleží na vašem rozhodnutí, která formulace vám lépe vyhovuje.