zjentek

je tady někdo, kdo by uměl popsat palčivou chuť?

Doplňuji:
mowla: páni, kontakty baterie, tos trefil přesně ..ještě počkám, jestli někdo neuvede ještě trefnější chuť a pak tě nominuji :o

Nejlepší odpověď
briketka10

v křížovkářským slovníku uvádějí
kapustu..
a mají asi pravdu, jednou jsem
měla trochu starší růžičkovou
v mrazáku a usmažila ji na másle
nebyla vůbec dobrá a její chuť
se zdála taková, jakoby palčivá..
http://krizovkarsky-slovnik.net/naj­di?pojem=pal%C4%8­Div%C3%A1+zele­nina
Doplňuji:
kam zmizela mosojova odpověď ??

Další odpovědi
annas

Každý má jinou chuť. Mně připadá nějak tak.

Palčivá chuť = ostrá, někdy až pálící bolestivost , oheň, nepříjemný pálivý pocit, štiplavá chuť (lostrá, peprná). atd.

anonym

Štiplavá…
Ale popsat ji můžeš jen někomu, kdo ji zná (zná pálivou potravinu) – zázvorová, ředkvičková, feferonková…
A nebo ať si dotyčný/á ´lízne´ kontaktů ploché baterky.
😉

marci1

Štiplavá chuť.

briketka10

mosoji

to píšeš z vlastních zkušeností
já si sahala jen do očí a stačilo brr..

zjentek

naložil jsem si sklenici hřibu peprného (jako přísadu do jídel), po čtvrt roce otevřel a ochutnal a nevěděl jsem, k čemu nejlépe přirovnat chuť, kterou jsem získal- typicky palčivou chuť. Pálivá chuť to rozhodně není, spíše štiplavá ..jenže pod pojmem štiplavá si představíte totéž, co pod pojmem palčivá- většinou nic :o. Ale víme, že to existuje ..a ejhle, je to opravdu ta baterie, jak píše mowla. Velice zvláštní snůška chutí, více slaná, nežli pálivá. Vyzkoušejte ,)

anonym

´Peprňák´ je výborný do houbového guláše.
😉