Gus_Fring

Je tady nějaký fyzik? Komu byste toto povolání doporučili? Jste spokojeni se svým povoláním, nebo byste si vybrali jiné?

Jiné povolání, ať už ve vědě nebo jakékoliv jiné.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Fyziky nepotkávám, na rozdíl od chemiků. Chemici jsou ponejvíc praktici.

Další odpovědi
Rokio

Nechtěl bych se věnovat vědě. Pokud bych se ale už vědcem stal, tak bych si vybral biologii, nebo nějakou technickou vědu.

Kelt

Proč někomu doporučovat povolání vědeckého pracovníka? To není jako být dobrý instalatér, zedník a podobně, který naučí danou profesi, a když je dobrý, má hodně melouchů a vydělá si peníze. Třeba může začít od 20 let a pokud je zdravý, může dělat třeba 12 hodin denně. Atd.
Ale takový fyzik je ve 24 letech hotový, pak ještě 3 roky PhD a to dělá podle někoho, pro někoho. Musí mít publikace, články, musí si získat jméno, něco udělat, aby byl uznávaný. A může být 10 vynikajících fyziků, kteří mají PhD, ale pouze jeden přijde na nějakou geniální teorii, nápad. Ale nebudu tě odrazovat. Když myslíš, že bys mohl být fyzikem a to světovým a věříš tomu, je to dobré. No a spokojenost se svým povoláním , úplná není nikde. Kolektiv, zajímavá práce, velký výdělek, dobrá pracovní doba, snadná dosažitelnost a nebýt pořád jednou nohou v práci.