Avatar uživatele
zjentek

Je tady na webu někdo, koho přímo postihlo poslední ničivé tornádo?

Pokud ano, chtěl by něco dodat?

Jak se cítíte?

Tedy já když si představím své osobní věci, které jsem miloval a zakládal si na nich a taky jednotlivý komponenty vlastní stavby rozházené po celé Prajzké, tak je to představa celkem šokující. Nevím, zda bych měl chuť tohle ještě rozdýchávat.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1008 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Jsem z jiné části Moravy, v níž se asi před 15 lety prohnalo podél jednoho ramena řeky ničívé tornádo. Nebylo to v ulici, kde bydlím, jen v blizkém parku, ale směřovala na opačnou stranu.

Síla tornáda byla F3 z pětistupňové škály. Na jihu Moravy se zatím uvádí rozhraní mezi F3 a F4. Takže mohlo být stejně ničivé jako u nás, ale podle záběru v TV zřejmě silnější, protože zasáhlo větší oblast.

Jenže bohužel, na to, co se jiných netýká, se zapomíná. Naše město nezapomnělo a nabídlo postiženým pomoc – výzva v rozhlase. Vím, co znamená rychlá pomoc, sice po povodních.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jiribrunik

https://youtu­.be/O2sQdnZhI­GI?t=4

Upravil/a: jiribrunik

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Tornádo jsem nezažil, ale dovedu se do toho částečně vcítit – mám za sebou dvě velké povodně, po kterých nám zbyly z domu pouze obvodové zdi a naštěstí i střecha. Nic jiného nám nezbylo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Tornádo jsem nezažil. Lidí, které ale postihlo, je mi líto a nepřeji jim to.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

@jiribrunik D; D; D; D; D; D; D; …sorryjako, je to tragédie, ale musel jsem se řehtat jako kůň… za této situace mudám menšestr, to se prostě nedá, to se musí procítit! Z toho bude virál jakoprase, bo v tom je ta přirozená emoce, prostě paráda, žádný divadlo! (; ((;

No a pokud to celé sehraál jen pro záběr, tak klobouk dolů – dobrej herec.

před 1008 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Emefej

Nic divného, v takových situacích se lidi chovají iracionálně. Když se na nás řítila povodňová vlna, tak manželka zachraňovala nádobí. Jako na hrncích a taliřích závisel život.

před 1008 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Emefej,

je to pravda. Nepočítali jsme, že se bude po městě jezdit na lodičkách, že se voda dostane do domu atd.

Muž mně poslal do kůlny uklidit nějaké věci. On vyjel z garáže a jel někam ven zaparkovat auto. Jenže i na zdánlivě nezasaženém místě skončilo po vodou, jak stále stoupala. .

Zvedla jsem na patro motyky, hrábě, sekeru ap., ale sekačku a kompresor jsem samozřejmě neuzvedla, ale neřešila jsem. Stejně jízdní kola a další cennější věci skončily pod vodou.

Zdá se to neuvěřitelné … teď už je to k smíchu.

před 1008 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek