Lukas H. 72

Je symbol sigillum Dei považován křesťany za pohanský a bezbožný?

Je taky známý jako symbol živoucího Boha nebo pečeť Boží a je spojován s anděly. Považují ho ale křesťané za bezbožný, když obsahuje pentagram?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Sigillum Dei je okultní symbol, jakkoliv vychází z křesťanské věrouky. Na okultní praktiky má církev (jakákoliv) zcela jednoznačně negativní názor.

Takže:

  1. pohanský jednoznačně NENÍ
  2. o bezbožnosti s ohledem na jeho kreaci lze těžko hovořit, nicméně si dovedu představit, že mnozí rigidnější duchovní by jeho tvorbu či užívání považovali za rouhání. Pentagram, který je součástí symbolu na tom nic nemění v žádném ohledu.

Další odpovědi
Lamalam

Za co ho považují křesťané nevím. Já jsem někde četla, že to používal anglický agent John Dee jako šifrovací pomůcku.

ivzez

Lukáši,
proč očekáváte, že ateisté (těch je tu myslím většina)
budou vědět, jak o něčem smýšlejí křesťané?