zjentek

Je svobodné právo antivolby v ČR legální?

I když nejsem podporovatelem pana Babiše, tak prostřednictvím hlasu pro pana Babiše odmítám politiku Fialovy vlády, tzn. politiku Ukrajiny a ideologii války. Na dělo tanku ať si Fiala čmárá mimo veřejný zájem, ovšem mě ať do své války nevtahuje. Protože bojovat umím, neztotožňuji se s jeho stupidní hrou na bojůvky na úkor umírajících. Děkuji.

Nejlepší odpověď
elkon

Můžeš volit koho chceš. Pokud máš občanku a jsi zapsán ve voličském seznamu. Nebo s voličským průkazem.

Další odpovědi
Emefej

Ano, je legální volit libovolného kandidáta. Dost hloupý dotaz.

Pepa25

Psal jsem to tu opakovaně: ať si každý hodí do urny co chce, klidně prázdný list s kosočtvrcem. Vypovídá to jen o něm! Pokud si myslí, že jeho volba v současné prezidentské volbě ovlivní, jestli někde někdy bude umírat víc nebo míň lidí, tím jen dokazuje svou blbost.

Dochy

Teď volíš prezidenta, nikoli vládu. Pokud si myslíš, že AB donutí vládu aby zařadila zpátečku a rozjela se na plný plyn… Tvé právo a Tvůj rozum. Já silně pochybuju.

led

Legálne v zmysle zákone je voliť, rovnako ako nevoliť. Občan má v zmysle Ústavy slobodné právo rozhodnúť sa, komu dá svoj hlas vo voľbách.
Na druhej strane nevyužiť svoje právo voliť svojou neúčasťou, je možnosť dať svoj hlas súperovi svojho kandidáta. V takom prípade takémuto voličovi „nevoličovi“ odkazujem len jediné, „ak neprejaviš svoju vôľu, svoj názor na kandidáta svojim platným hlasom, či už kladným, alebo záporným, potom sa nesťažuj na toho, kto ti "vládne"". Ty sám si to svojou neúčasťou na hlasovaní umožnil.“

Ukážka, prečo volič má hlasovať:
Napríklad, aby to nebolo zasahovanie do „prezidentských volieb“ stačí uviesť nedávne protivládne „Referendum na Slovensku“. Ak si pozriete štatistiku volieb, uvidíte, že napriek verejne známej vysoko nadpriemernej nespokojnosti občanov (uvádzané 80–90% občanov) so súčasnou vládou SR, toto Referendum bolo neúspešné, práve pre neúčasť viac ako 70% oprávnených voličov. ak by sa počítali len hlasy hodené do urny, bolo by úspešné s viac ako 93% hlasmi)

plebs

Je svoboda co není zakázáno je dovoleno volba na pronajmutí Hradu nic nezmění, když tam bude jeden ex komunista půlka národa bude nadávat, když tam bude druhý ex komunista tak se to jenom vymění.

led

Emefej, nie je to „Dost hloupý dotaz.“ Nie každý pozná svoje práva a povinnosti voči spoločnosti.
Napríklad, aby to nebolo zasahovanie do „prezidentských volieb“ stačí uviesť nedávne „referendum na Slovensku“. Ak si pozriete štatistiku volieb, uvidíte, že napriek verejne známej vysoko nadpriemernej nespokojnosti občanov (uvádzané 80–90% občanov) so súčasnou vládou SR, toto Referendum bolo neúspešné, práve pre neúčasť viac ako 70% oprávnených voličov. ak by sa počítali len hlasy hodené do urny, bolo by úspešné s viac ako 93% hlasmi)

Emefej

Ametyst > covidové vakcíny a Jourová, jak to souvisí s pětidemolicí? Není to spíš záležitost protokorupčního hnutí ANO?

Ametyst

Emefej: Tečka za covidem- nejhezčí vládní dezinformace pro 10 milionů. Vakcína ani nebrání onemocnění, ani šíření. 🙂 I to potvrzení o očkování vyprchalo.

zjentek

Nevyzrálého rétora Fialu zastavte first a všemi prostředky, než dojde k nejhoršímu. ):

Copak jsme zaslepení, nebo snad Bože nemáme už žádné svědomí?

Ametyst

Voličům pětidemolice se blbě přiznává, že svou volbou šlápli do lejna. Hlavně chlapi musí držet masku neomylnosti. Stejně jako nepřiznají, jak naletěli na covidové vakcíny. Kromě toho- systém korumpovani penězi je základem existence EU: dotace, regulace, buzerace. Na cestě je 150 milionů pro media, aby nešířila pravdu, ale psala eurostranicky. Stačí si poslechnout výblitky na WEF, Jourová se tam zase předvedla. Vyhrožuje i Elonu Muskovi.