rudolf.th

Je svářecí elektroda ESAB OK 63.30 vhodná pro svařování nerez oceli druhu A2?

Potřeboval bych svařovat klasickou nerezovou ocel (druh A2, ČSN 17 240). Mohu k tomu použít obalené elektrody zn. ESAB OK 63.30? Je to elektroda určena pro nerez oceli druhu A4 (druh A4 obsahuje i molibden, ale podstatne méně mědi v porovnání s druhem A2).

Chemické složení nerezové oceli A2(%): C 0,1, Si 1, Mn 2, Cr 15–20, Ni 8–19, Mo 0, Cu 4, P 0,05, S 0,03

Chemické složení svarového kovu (%): C < 0,03, Si 0,80, Mn 0,60, Cr 18,0, Ni 12,0, Mo 2,80

Nejlepší odpověď
mosoj

http://www.svar­forum.cz/forum/vi­ewforum.php?id=20

Další odpovědi
Jádrohlod

Docela plevelná otázka. Ale jinak: ano , jde použít. Dej si do Googlíka ESAB OK 63.30 a máš počtení na celý večer. Nejlépe je dělat věci , kterým rozumíme , to myslím upřímně , bez urážky.