wwear

je strojírenský konstruktér hodně kreativní povolání ? A je těžkúe se naučit kreslit v CAD systémech ?

Ahoj, jestli je tu nějaký strojírenský konstruktér mel bych na něj 2 otázky.

  1. je těžké se naučit kreslit v CAD systémech ?
  2. je to hodně kreativní povolání ? (stupnice 1–10)

Děkuji za odpověďi…

Odpovědi
anonym

Ad 1. není, je to nástroj (důležité je chápat to, co máš/chceš nakreslit)
Ad 2. jak už jsem ti psal, kreativita tohoto povolání je silně závislá na tom, co děláš (jaké máš další vzdělání, schopnosti, imaginaci…) – s velikou mírou tvůrčí práce se setká samostatný designér a s mizivou ťunťa, který kreslí ve ´šroubárně matičky´ (zase ťunťa ze šroubárny má každý měsíc výplatu, designér nemusí prodat-vydělat nikdy nic)

Luboš.S

Ahoj.

  1. Jak pro koho. Ovládat CAD program samo o sobě není extra těžké. Jen to chce přidat trochu představivosti a logiky.
  2. Ano. Pro mě osobně tak 8.
  • Kdybys měl/měla ještě nějakou otázku k tomuhle tak se klidně ptej.