Mirdas

Je stanovena pro závodní jídelný minimální gramáž masa, které dostanete při obědě na talíř?

Anebo si to určují zcela sami?

Váha masa na lístku nejmenované firmy neni uvedena.
Na stížnosti zda jde o 100g porci je odpovězeno že moh

_
ou v rámci úspor podávat 80g porce a po tepelném spracování musí dospělí pracovníci počítat se 40g masa na talíři, což je údajně v souladu s vyhláškou.
Kam se popřípadě obrátit?

Nejlepší odpověď
anonym

není. váha masa by měla být uvedena na jídelním lístku a dodržována.

váha je v syrovém stavu. u masa je úbytek váhy tepelnou úpravou kolem 25%. kontrolní váha se provádí u 10 porcí, tzn. že 10 porcí v syrové stavu musí vážit deklarovanou váhu.

Další odpovědi
da ny

"Používání masa
I když používané receptury stanovují obvyklou váhu masa v syrovém stavu (pro kategorii 7–10 let je to 6 dkg, pro 10–14 let je to7 dkg a pro 15–18 let je to 8 dkg), tuto váhu si strávník nemůže vždy a za všech okolností vynutit. Receptury nejsou závazné, jídelna může používat jiné, které váhu masa mají jinou (např. ve stravování středoškoláků a učňů to může být 9–10 dkg) U některých jídel musí být z důvodu použitého materiálu nebo technologického postupu váha masa vyšší, jindy zase nižší. Jestliže jídelna jeden den připraví větší porce masa, podruhé musí polomasitý pokrm s menším obsahem masa.

Důležité je, že průměrná denní spotřeba veškerého masa za měsíc (tzn. v klasických masitých jídlech, ale také v polomasitých nebo v polévkách) na strávníka musí odpovídat dané normě s určenou tolerancí."

http://rodice­askolnijidelny­.cz/pruvodce-rodice/vyzivove-normy-ve-skolnim-stravovani--spotrebni-kos
http://www.tydenik-skolstvi.cz/archiv-cisel/2014/39/­spotrebni-kos-a-normy-skolniho-stravovani/-spotrebni-kos
Vyhláška:
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2005-107

anonym

Ano, je to 7 gramů. Pokud je víc, tak jsou pak obědy dražší.

ahold

lahny, trochu se ti chybka vloudila u váhy

anonym

Ano, omlouvám se.Mělo být 7 dkg.Opravdu jsem si to spletl s kávou.

anonym

ahold, to je porce kávy, ne? 🙂