pizlicka

Je standardní, aby soud vyhrožoval otci?

Soud chce otci na podnět matky zvýšit alimenty,otec prokázal své výdělky danovym přiznáním,za poslední tři roky.Jelikoz matka dětí řekla,že když spolu zili,krátili umyslně daně-myšleno před 10ti lety,kdy spolu ještě žili jako manželé-ona mi dělala účetní,soud nyní otci nevěří,že vydělek klesl,a vyhrožuje otci,že pozve znalce,zda jsou daně v pořádku,a otec za znalce zaplatí 50tisíc.Je možné,aby otec skutečně musel znalce,kterého si pozve soud,zaplatit?

Původní dotaz
je standartní,aby soud vyhrožoval otci?

Nejlepší odpověď
Kepler

Za vyhrožování se to nedá považovat, i když to tak vypadá. Úkolem soudu je spravedlivě rozhodnout na základě všech dostupných faktů. No a když je nemá, tak si je nechá zjistit. Je obvyklé, že obžalovaný, pokud soud prohraje, zaplatí všechny výdaje se soudem spojené.

Další odpovědi
Lamalam

Přizvání soudního znalce je běžné a vyhrožování to není. Náklady hradí ta strana soudního sporu, která ho prohraje.

ivzez

Chtěla jsem odpovědět, potom jsem si uvědomila, kdo se ptá,
a vzpomněla si na dřívější reakce na odpovídající.
Přišla jste minimálně o jednu odpověď, která Vám mohla pomoci.

pizlicka

Příspěvek smazán administrátorem.