fcoop

Je stále platný axiom – „Kdo se přežírá,brzy umírá?“

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Ano

Domnívám se, že slova stále platí. Pravidelná nestřídmost v jídle, dnes v kombinaci s škodlivými éčky a dalšími přísadami, vede rychle ke ztrátě kontroly nad svým zdravím a příbývajícím zdravotním problémům. Nejde jen o „zakulacení“ postavy, omezenou pohyblivost, ztížené dýchání, vysoký tlak…

Jednou za čas může mít každý člověk na něco chuť a přejí se. S tím ojedinělým náporem na zažívání se organismus vyrovná, snad. Nemám ráda různé soutěže v přežírání. Vzpomínám si, že jedna žena po této soutěži zemřela … Mnozí stále využívají „rohu hojnosti“…

Hladovění je opačný extrém, který také škodí …

Střídmost spolu s moudrostí, spravedlností a sebeovládáním patří k lidským ctnostem.

Další odpovědi
venkovan

Ne

Ne, kdo nejí vůbec, umře dřív.

bolak

Ano

Asi před deseti lety jsem někde četl o lékařském výzkumu, který kdysi probíhal a kde se zkoumalo jaké má hladovění pro člověka následky. Lékaři chtěli zjistit, o kolik let se lidé, kteří celí život neměli pořádně co do huby, dožijí nižšího věku než lidé kteří si žili nad poměry a ejhle, ukázalo se že je to přesně naopak. Lidé kteří spíše hladověli (nemluvím o týrání hladem nebo hladomoru) se dožili statisticky vyššího věku než ti lidé co nehladověli. Ještě zajímavější však bylo to, že třetí skupina, lidé kteří jedli úplně normálně a k tomu navíc i pravidelně cvičili, se dožili nižšího věku než ty co hladověli a necvičili.

Hledal jsem o tom něco na internetu, ale je fakt že už je to hodně dlouhá doba popravdě ani nevím, jestli jsem to tehdá našel na netu nebo vyčet někde v lékařským časáku, každopádně asi před 4mi lety byl proveden podobný výzkum i na myších (vyšel dost podobně) a na ten jsem ti odkaz našel > http://www.osel­.cz/index.php?ob­sah=6&akce=sho­wall&clanek=3570&id_­c=99448

MILAN1961

Ne

rosinka

Ano

Bohužel, pokud je to často, zatěžuje celé tělo a vlastně i mysl.