Brozma

Je sprejování na cizí domy a vagony ČD trestné?

Znáte to, jdete kolem domů a vidíte že jsou pomalované a to při tom někomu patří že? Anebo stojíte na nádraží a přijede k vám vlak ČD který má posprejované vagony. Nechutné že? Ale myslíte si že sprejovat na cizí domy a vagony ČD je trestným činem? Hlasujte v anketě a svoji volbu mi vysvětlete.

Nejlepší odpověď
anonym

Ano. Je to trestné, a sprejeři kteří to dělají by se měli stydět!

Ať si každý stříká barvu na vlastní auto nebo barák!

Další odpovědi
iceT

Ano. Je to trestné, a sprejeři kteří to dělají by se měli stydět!

ale mohou sprejovat dle libosti,pokud mají povolení.Což se ovšem to povolení asi těžko získává.U nás v Ol je jedno místo kde se sprejeři mohou dle libosti vyjádřit,je to asi 20 metrů dlouhá betonová zeď,která funguje jako zvuková bariéra mezi silnicí a sídlištěm a ta je každou chvíli pomalovaná jinak.Jednou jsem šla okolo a viděla,jak jednoho toho sprejera odchytil strážník a sprejer mu ukazoval nějaké lejstro a strážník zase odešel.Ona ta zeď by byla jen šedá a nijaká,a když je tak barevná,tak se na ni i hezky kouká.

anonym

Ano. Je to trestné, a sprejeři kteří to dělají by se měli stydět!

Jedná se v převážné většině případů o svévolné poškozování cizího majetku. Některá sgrafita vypadají docela pěkně, ale jen málokde vznikla na základě objednávky majitele pomalované plochy.
Kdyby ti frajeři se sprejem v ruce měli opravit na vlastní náklady pomalované plochy, možná by je takové zhovadilosti přešly.
Výtvarně projevit se lze určitě jinak a jinde.

Drap

Ano. Je to trestné, a sprejeři kteří to dělají by se měli stydět!

Sprejování na jakýkoli cizí majetek je trestné

rigormortis

Ano. Je to trestné, a sprejeři kteří to dělají by se měli stydět!

Je to trestné, protože je to trestný čin…poškozování cizí věci.
Lidé si často zaměňují slova právní a správné.
A nevím, proč by se měl někdo, kdo páchá trestnou činnost zároveň stydět?
Když někdo jede v obci 150km/h tak se asi moc nestydí, nebo tedy spíše pochybuji, že by se za tím volantem nějak červenal…
A taky si zaměňujete streetart s vandalizmem.

marci1

Ano. Je to trestné, a sprejeři kteří to dělají by se měli stydět!

Doplňuji:
Je ale velmi těžké sprejery chytnou při činu. Převážně „čmárají“ v noci a ve více osobách, které se hlídají.

shadow vj

Ano. Je to trestné, a sprejeři kteří to dělají by se měli stydět!

pokutu mastnou pokutu ale v jedné zemi tam jsou kralove ku##ači sa##aní

gobls

Ano. Je to trestné, a sprejeři kteří to dělají by se měli stydět!

Doplňuji:
Samozřejmě, na soukromém domě je to zcela jasné, ale například i mosty někomu patří. Když už ale něco zaprasí, tak bych to nechal být a nečistil to, zbytečně vyhozený peníze. Faktem je, že se tím nic funkčně nepoškodí, pouze znečistí povrch, takže je to „jen“ estetické poškození. Největší hnus byly ty samolepky v metru, které sloužily jako reklamy. Zajímalo by mě jestli někoho potrestali, asi ne, tady je neomezená svoboda „podnikání“. Každopádně takový ty obyčejný nápisy jsou úplná idiocie, to je skutečně jen touha něco poškodit a nemá to s uměním zhola nic společného. Ale něco náročnějšího může být i pěkné, a může to nějakou nudnou plochu vylepšit. O to horší je potom, když to někdo přečmárá nějakým nesmyslem.